Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Zakup garażu w ramach kredytu - na jakich warunkach?

Postawienie własnego garażu wykracza czasem o możliwości finansowe wielu osób, tańszą alternatywą pozostaje zakup. W takim przypadku z pomocą przychodzą różnorakie oferty kredytowe dzięki którym można bez większego trudu sfinansować całość tego typu kosztów. Na jakich więc warunkach można uzyskać kredyt na zakup garażu?

Zakup mieszkania i garażu

Ciekawym rozwiązaniem finansowania zakupu garażu jest zakup wraz z mieszkaniem. W takim przypadku wystarczy wybrać korzystny kredyt hipoteczny i w trakcie jego zawieranie dostarczyć odpowiednie dokumenty, które pozwolą na uzyskanie kredytu zarówno na mieszkanie, jak i na dołączony do niego garaż. Jest to bardzo istotne szczególnie w przypadku jeśli na dany garaż jest inna księga wieczysta – w takim przypadku należy zadbać o dostarczenie odpowiedniej dokumentacji. Kwestie te są regulowane różnie w zależności od banku, więc warto się upewnić jak dany podmiot reguluje te kwestie w swoich umowach.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Lublinie

Warunki kredytu związane z zakupem garażu

Kredyt gotówkowy na zakup garażu zwykle można wziąć na prostych zasadach. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty i wypełnić odpowiedni wniosek. Tego typu postępowanie jest normą w większości banków, ale należy mieć świadomość tego, że w zależności od historii współpracy z bankiem tego typu procedura może wyglądać zgoła inaczej. Jeśli posiadamy konto w danym banku i traktujemy to konto jako nasze główne konto, gdzie przychodzą regularne wypłaty to bank spojrzy na kwestię kredytu przychylnym wzrokiem. Jeśli jednak udajemy się do zupełnie innego banku i dany bank nie posiada o nas wystarczającej wiedzy wtedy będzie konieczny odpowiedni dowód na to, że jesteśmy w stanie spłacać kolejne raty kredytu. Zwykle jednak wystarczy zaświadczenie o osiąganych dochodach od pracodawcy. Trzeba mieć na względzie to, że kredyt tego typu może okazać się niezbyt atrakcyjny ze względu na wysokość oprocentowania i dodatkowe opłaty. Jaka więc jest alternatywa?

Kredyt hipoteczny na zakup garażu

Jeśli zakup garażu jest dość kosztowną kwestią to warto rozważyć wzięcie kredytu hipotecznego. To rozwiązanie ma jedną istotną zaletę – jego koszty są zwykle mniejsze od typowej pożyczki na różne, inne cele. W takim przypadku przy wnioskowaniu o kredyt hipoteczny oprócz dokumentu tożsamości ze zdjęciem oraz zaświadczenia o uzyskiwaniu dochodów należy też mieć dodatkową dokumentację związaną z koniecznością obciążenia hipoteką danej nieruchomości. Na podstawie tych dokumentów bank podejmie decyzję o udzieleniu kredytu hipotecznego.