Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

39-latek próbował uniknąć zatrzymania, więc najpierw schował się za wiatę, a potem podał dzielnicowym dane swojego brata. Jak się okazało był poszukiwany, do odbycia ma karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. 39-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Dzisiaj rano dzielnicowi z gminy Zamość w trakcie pełnienia służby zauważyli stojącego na przestanku mężczyznę, który na widok radiowozu usiłował ukryć się za wiatą. Kiedy próba uniknięcia spotkania z policjantami nie powiodła się, mężczyzna próbował wprowadzić w błąd mundurowych podając nieprawdziwe dane. Jednak to nie zmyliło policjantów, ponieważ wizerunek mężczyzny był im znany. Szybko wyszło na jaw, co było powodem takiego zachowania. Mężczyzna w taki sposób chciał uniknąć konsekwencji w postacie kilkumiesięcznego pobytu w zakładzie penitencjarnym. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 39-latek z gminy Zamość jest poszukiwany. Sąd Rejonowy w Zamościu wydał nakaz jego doprowadzenia do zakładu karnego. Poszukiwany do odbycia ma karę pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece.  

39-latek został zatrzymany i trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższych 5 miesięcy. Poniósł także konsekwencje wprowadzenia w błąd dzielnicowych i podania nieprawdziwych danych, co do swojej tożsamości. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.  

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło