Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Jak stosować maskę do włosów?

Maski do włosów, zwłaszcza te z naturalnym składem to idealne uzupełnienie codziennej pielęgnacji przy pomocy szamponu i odżywki. Maseczki dzięki skoncentrowanej, wysokiej zawartości składników aktywnych wspaniale odżywiają, nawilżają i regenerują skórę głowy i włosy. Ważne, aby nie tylko prawidłowo dobrać maseczkę do potrzeb naszych włosów, ale również odpowiednią ją stosować. Jak więc używać maseczki, żeby przyniosła najlepsze efekty?

Prawidłowe stosowanie maski.

Chcąc, aby maska przyniosła najlepsze efekty, przed jej nałożeniem należy dokładnie umyć włosy i skórę głowy używając do tego naturalnych szamponów. Świetnie sprawdzi się np. szampon w kostce. Umyte włosy trzeba delikatnie osuszyć ręcznikiem i dopiero na tak przygotowane nanieść maskę. Ważne, aby maseczkę dokładnie wmasować w skórę głowy, a następnie nałożyć na wszystkie pasma włosów, na ich całej długość. Większą warstwę można zastosować na końcówki włosów, zwłaszcza jeśli są one mocno zniszczone. Po nałożeniu produktu głowę i włosy należy zabezpieczyć folią lub założyć czepek kosmetyczny, a następnie owinąć je ręcznikiem. Dzięki temu zachowamy stałą temperaturę, która zapewni lepsze działanie składników odżywczych.

Czas trzymania maski na włosach jest różny, w zależności od produktu i trwa od kilku minut do godziny. Istotne jest, aby przestrzegać czasu trzymania maski na włosach, który producent podał na opakowaniu. Dzięki temu maska będzie miała czas zadziałać, a jednocześnie nie spowoduje podrażnień. Na koniec maskę należy dokładnie spłukać wodą.

Na co zwrócić uwagę kupując maskę?

Wybierając maseczkę, należy przede wszystkim sprawdzić, czy jest ona dedykowana rodzajowi naszych włosów. Zupełnie inne składniki będą sprawdzały się w pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych, a inne w przypadku włosów z tendencją do przetłuszczania się. Niezależnie od rodzaju włosów najlepiej jest postawić na kosmetyki o naturalnym składzie, które są bogate w składniki aktywne. Sprawdź również - Szampon i odżywka do włosów. W tandemie zawsze lepiej!

Zawarte w nich oleje roślinne wspaniale nawilżą i odżywią włosy, przywracając im ich naturalny blask. Witaminy A, C i E będą chroniły skórę głowy oraz włosy przed działaniem wolnych rodników, a dodatkowo stymulują mikrokrążenie skóry, sprawiając, że jest ona lepiej odżywiona, a więc i zdrowsza. Ekstrakty roślinne w zależności od ich rodzaju mogą dodatkowo silnie nawilżać, regenerować lub regulować wydzielanie łoju i sebum, dlatego warto, aby w produkcie znajdowała się ich znaczna ilość. Natomiast olejki eteryczne zapewnią włosom piękny zapach oraz będą działały wzmacniająco, antybakteryjnie i odżywczo.