UM Zamość: Zamość nagrodzony za ekologiczne inicjatywy
W naszym mieście zakwitła ekologiczna świadomość. Zaangażowanie mieszkańców w proekologiczne działania zostało docenione na ogólnopolskim poziomie. Medal z recyklingu elektrycznych śmieci oraz certyfikat za udział w projekcie "Elektryczne Śmieci" to dowód na to, że każdy mały krok ma znaczenie w budowaniu lepszego jutra.
  1. Medal i certyfikat dla miasta za udział w projekcie "Elektryczne Śmieci".
  2. Edukacja społeczeństwa o znaczeniu recyklingu elektroniki w ramach programu Polska Stolica Recyklingu.
  3. Wyróżnienie w konkursie, w którym rywalizowało 190 instytucji z 45 miast.
  4. Wprowadzenie mobilnych pojemników na elektrośmieci w 2019 roku.

Kultura ekologiczna w naszym społeczeństwie rośnie w siłę, czego dowodem jest niedawne wyróżnienie naszego miasta w ogólnopolskim konkursie. Program Polska Stolica Recyklingu, zainicjowany przez Fundację Odzyskaj Środowisko, ma na celu edukowanie społeczeństwa na temat konieczności recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. To właśnie w ramach tego programu nasze miasto zostało uhonorowane za swoje działania.

Pomimo że główna nagroda trafiła do Białej Podlaskiej, zdobyta statuetka i tytuł są symbolem naszego zaangażowania w ochronę środowiska. "Medal z recyklingu elektrycznych śmieci to swoistego rodzaju podziękowanie dla miasta i jego mieszkańców za proekologiczną postawę w projekcie Elektryczne Śmieci, ale także w Programie Polska Stolica Recyklingu" - mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko. Jest to potwierdzenie, że nasze działania mają realny wpływ na otaczające nas środowisko.

Od 2019 roku w naszym mieście dostępne są mobilne pojemniki na elektrośmieci. To wygodne rozwiązanie pozwala mieszkańcom na odpowiedzialne pozbywanie się małego AGD, takiego jak kuchenki mikrofalowe, żelazka czy elektroniczne zabawki. Pojemniki te zlokalizowane są w strategicznych punktach, co ułatwia dostęp i zachęca do korzystania z nich.

Partnerami programu są znaczące instytucje i firmy, takie jak InPost, MB Recycling czy Maya Victory, które wspierają działania na rzecz środowiska. To dzięki współpracy na różnych poziomach możliwe jest osiągnięcie tak pozytywnych zmian.

Zaangażowanie mieszkańców i władz miasta w działania na rzecz środowiska stanowi przykład, jak wspólnymi siłami można dokonywać zmian na lepsze. Wyróżnienie to nie tylko powód do dumy, ale również zachęta do dalszych działań w duchu zrównoważonego rozwoju.


Źródło: UM Zamość