Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

16-latek wytłumaczy się przed Sądem Rodzinnym i do spraw Nieletnich za złamanie zakazu posiadania środków odurzających. Odpowie również za udzielenie marihuany 16 i 18-letnim kolegom. Nastolatkowie z narkotykami zostali przyłapani na terenie szkolnego internatu, w czasie ich zażywania.

W niedzielę pracownik internatu podejrzewając, że wychowankowie w pokoju mogą „palić” marihuanę powiadomił o tym zamojską policję. Jego przypuszczenia potwierdziły się we wskazanym pokoju 16-latek posiadał marihuanę, którą wspólnie z kolegą zażywali. Młodzieńcy mieli również tzw. „fajkę wodną” wykonaną z plastikowej butelki. Susz roślinny oraz akcesoria służące im do zażywania narkotyku zostały zabezpieczone i przewiezione do komendy. Wykonane badanie potwierdziło, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana. Do jednostki policji zostali przewiezieni również nieletni młodzieńcy, skąd odebrali ich powiadomieni o zajściu rodzice.

Teraz dalszym losem 16-latka z powiatu biłgorajskiego zajmie się Sąd Rodzinny i do spraw Nieletnich. Za popełnione przez niego czyny karalne – posiadanie oraz udzielanie innym osobom środków odurzających, sąd zastosuje właściwy dla niego i adekwatny do popełnionych czynów środek wychowawczy lub poprawczy przewidziany w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich.  
D.K-B.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.