Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

W najbliższą niedzielę, 17 marca, zamojski ratusz będzie podświetlony na zielono.

Odpowiadamy w ten sposób na zaproszenie Ambasady Irlandii do włączenia się w ogólnoświatowe obchody Dnia Świętego Patryka- patrona Irlandii.

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest co roku w Polsce i na całym świecie. Organizowane są wydarzenia związane z obchodami święta – koncerty, wystawy, wykłady i „Dni Irlandzkie”. Polskie miasta wezmą udział w zabawie i światowej kampanii Global Greening, podświetlając 17 marca znane miejsca na zielono. Minister Kevin Moran odwiedzi Polskę i będzie reprezentował rząd Irlandii podczas obchodów Dnia św. Patryka.

Po zmroku 17 marca zazieleni się nie tylko zamojski ratusz, ale i m.in.: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Tauron Arena w Krakowie, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Na świecie będą to m.in.: Empire State Building w Nowym Jorku, wodospad Niagara, Bazylika Sacré-Cœur w Paryżu, Krzywa Wieża w Pizie, Opera w Sydney.

Więcej informacji na: https://www.dfa.ie/pl/ambasada-irlandii/polska/aktualnosci/archiwum/dzie-witego-patryka-w-polsce-najbardziej-zielony-dzie-w-roku.html

 

fot. archiwum


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.