Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Policjanci kontrolując, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami podczas wczorajszych działań „Prędkość” z powodu zbyt szybkiej jazdy zatrzymali do kontroli drogowej blisko 150 kierowców. Niektórzy z nich w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h, oni oprócz mandatów i punktów karnych, na kilka miesięcy pożegnali się z uprawnieniami.

Wczoraj policjanci z zamojskiego ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na drogach naszego powiatu realizowali działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Prowadzone kontrole wykazały, że większość kierowców przestrzega ograniczeń prędkości, jednak zdarzali się i tacy, którzy jechali zbyt szybko nie zważając na bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Oni za swoją brawurową jazdę musieli liczyć się z konsekwencjami. W ramach prowadzonych kontroli policjanci ujawnili blisko 150 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Ponadto 4 kierowców w terenie zabudowanym poruszało się z prędkością powyżej 100 km/h i oni oprócz mandatu i punktów karnych na najbliższe trzy miesiące utracili również  prawa jazdy.

W Sitańcu z prędkością 114 km/h w terenie zabudowanym pojazdem m. Citroen poruszał się, zatrzymany z tego powodu do kontroli drogowej, 36-latek z Zamościa.

Nadmierna prędkość była także powodem kontroli 22-latki z gm. Szczebrzeszyn, która w Michalowie kierując samochodem m. Toyota przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Kolejny kierowca, 32-letni mieszkaniec gminy Adamów,  został zatrzymany do kontroli w m. Żdanów. Kierował samochodem m. Renault i również przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Podobnie jak 18-latka z gm. Zamość kierująca audi, której prędkość jazdy w tej samej miejscowości skontrolowali policjanci z ruchu drogowego.

Jadący z nadmierną prędkością kierowcy ukarani zostali mandatami i punktami karnymi, na najbliższe trzy miesiące pożegnali się również z uprawnieniami.
D.K-B. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.