Dożywocie Aleksandra Fredry w Zamościu czyli lichwa, miłość i intrygi na scenie

W Zamościu szykuje się teatralne wydarzenie, które rozbawi i skłoni do refleksji nad ludzkimi słabościami. „Dożywocie” Aleksandra Fredry w wykonaniu Teatru Klasyki Polskiej to komedia pełna intryg, miłości i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Już 21 października mieszkańcy mogą zanurzyć się w świat sprytnych lichwiarzy i młodzieńczych uczuć w sali widowiskowej Zamojski Dom Kultury.
- Zamość zaprasza na Fredrowską komedię pełną zwrotów akcji
- Dowiedz się jak zdobyć bilety i zobacz gwiazdy na scenie ZDK
Zamość zaprasza na Fredrowską komedię pełną zwrotów akcji
W poniedziałek 21 października o godzinie 18:00 scena Zamojski Dom Kultury ożyje dzięki spektaklowi „Dożywocie” w wykonaniu Teatru Klasyki Polskiej. To historia, która pokazuje, że choć lichwa kusi łatwym zyskiem, konsekwencje bywają gorzkie. Główny bohater, lichwiarz Łatka, staje przed wyzwaniem utrzymania młodego utracjusza przy życiu, by nie stracić swojego dożywotniego dochodu. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na scenę wkracza zrujnowany szlachcic Orgon z planem wydania córki za Łatkę, co ma poprawić jego finanse. Jednak serce dziewczyny należy do Leonа.
Dowiedz się jak zdobyć bilety i zobacz gwiazdy na scenie ZDK
Spektakl trwa około 1 godziny i 20 minut, a jego reżyserem jest Michał Chorosiński. W obsadzie występują znani aktorzy: Jarosław Gajewski jako Łatka, Sebastian Fabijański wcielający się w Birbanckiego oraz Tomasz Drabek i Ksawery Szlenkier jako Lagena. Nie zabraknie również Leszka Zdunia, Dariusza Kowalskiego, Pawła Lipnickiego, Bartosza Turzyńskiego i Henryka Gołębiewskiego.
Bilety kosztują 50 złotych i można je kupić w sekretariacie ZDK oraz przez internet na platformie biletyna.pl. W sprzedaży stacjonarnej obowiązują zniżki dla posiadaczy Karty Seniora, Karty Dużej Rodziny oraz Karty Zamościanina. Dla tych, którzy chcą zobaczyć więcej niż jeden spektakl przygotowano specjalny karnet obejmujący „Dożywocie” (21 października) oraz „Zemstę” (7 listopada) – cena to 80 złotych dostępna również w sekretariacie ZDK.
„Jak nie stracić fortuny, a jednocześnie zyskać miłość – przepis na szczęście zdradza Fredro w ‘Dożywociu’.”
Zapraszamy wszystkich miłośników teatru do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym w sercu Zamościa. To doskonała okazja, by spędzić wieczór pełen humoru i ponadczasowych prawd o ludzkich przywarach.
Na podstawie: ZDK
Autor: krystian