Młodzież z Zamościa poznała tajniki pracy policjantów
Młodzież z okolicznych szkół ponadpodstawowych miała niecodzienną okazję, by zajrzeć za kulisy pracy lokalnej Policji. Podczas Dnia Otwartego Komendy uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnorodnymi aspektami policyjnej służby, od technik interwencyjnych po procedury kryminalistyczne.
  1. Około 500 uczniów odwiedziło Komendę Miejską Policji.
  2. Młodzież uczestniczyła w pokazach taktyk i technik interwencyjnych.
  3. Uczniowie poznali zasady rekrutacji do Policji.
  4. Prezentacja sprzętu policyjnego i pokaz umiejętności psa policyjnego.

Wczoraj około 500 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z Zamościa i powiatu odwiedziło Komendę Miejską Policji. Była to doskonała okazja, by poznać tajniki zawodu policjanta oraz dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacji do tej służby. Dla młodzieży przygotowano szereg atrakcji, które pozwoliły im lepiej zrozumieć codzienną pracę funkcjonariuszy.

Jednym z najważniejszych punktów programu była możliwość uczestniczenia w szkoleniu z taktyk i technik interwencyjnych. Instruktor z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego przedstawił młodzieży specyfikę swojej służby, pokazując chwyty i metody obezwładniania osób niebezpiecznych. W trakcie pokazu uczniowie dowiedzieli się również, jak bronić się przed agresywną osobą.

Podczas Dnia Otwartego uczniowie mieli również okazję porozmawiać z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie. Specyfika ich służby oraz prezentacja sprzętu i broni palnej wzbudziły spore zainteresowanie wśród młodzieży.

Nie zabrakło również pokazów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził policjant-ratownik medyczny z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie. Takie praktyczne umiejętności mogą okazać się nieocenione w codziennym życiu.

W trakcie wizyty w komendzie młodzież mogła także zobaczyć wyposażenie technika kryminalistyki. Funkcjonariusz omówił, jakie ślady i dowody są zabezpieczane na miejscu przestępstwa oraz jakie metody są używane do ich ujawniania.

Specjalną atrakcją była prezentacja sprzętu policyjnego i policyjnych radiowozów. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zaprezentowali pojazdy służbowe i urządzenia używane do badania stanu trzeźwości oraz mierzenia prędkości. Dodatkowo, patrol rowerowy z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego przedstawił specyfikę swojej codziennej służby, prezentując służbowe jednoślady.

Na koniec, uczniowie mieli okazję zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz uczestniczyć w rozmowie z przewodnikiem policyjnego psa, który zaprezentował umiejętności swojego podopiecznego Igora.

Całe wydarzenie zakończyło się sukcesem, a policjanci uczestniczący w Dniu Otwartym zachęcali młodzież do rozważenia kariery w Policji. Była to nie tylko lekcja o służbie, ale także inspiracja do przyszłych wyborów zawodowych.


Według informacji z: Policja Zamość