Starostwo Powiatowe w Zamościu: Wręczenie nagród Laureatom IV edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego
Odkryj z nami tajemnice zamojskiej przyrody zamknięte w obiektywie! W sercu Roztocza rozbrzmiewa echa czwartej odsłony Powiatowego Konkursu Fotograficznego, który ujawnia nieznane oblicza Powiatu Zamojskiego. Ta pasjonująca podróż przez świat przyrody w obiektywie to prawdziwa uczta dla oczu, a teraz odsłonimy przed Tobą jej kulisy! Zostań z nami, by poznać laureatów i ich wyjątkowe spojrzenia na piękno otaczającego nas świata.
  • Podsumowanie IV edycji konkursu fotograficznego poświęconego pięknu Powiatu Zamojskiego.
  • Wyróżnienie lokalnych talentów i ich spojrzenie na przyrodę.
  • Edukacyjny aspekt konkursu promujący ochronę środowiska.

Kiedy natura staje przed obiektywem, ujawniają się niesamowite opowieści. IV edycja Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Piękno Powiatu Zamojskiego w Obiektywie” to właśnie takie miejsce spotkań z niezwykłością przyrody, której piękno zostało uchwycone przez wrażliwość lokalnych fotografów. Za sterem tej fotograficznej podróży stanął Stanisław Grześko, starosta zamojski, który wraz z komisją konkursową wyłonił najbardziej zapadające w pamięć obrazy z tego roku.

Wybranych zostało dwanaście fotografii, które najlepiej oddają duszę regionu, a ich twórcy zostali uhonorowani w sposób zasłużony. Nie tylko nagrody finansowe, ale również publikacja w kalendarzu Powiatu Zamojskiego na rok 2024 było ich udziałem. Przenikliwe „Letnie uniesienie” Agnieszki Maciochy, poranne obrazy „Łosia o poranku” autorstwa Małgorzaty Bieleckiej czy tajemniczy „Muchomor czerwony” Piotra Misiarza, to tylko niektóre z prac wyróżnionych w konkursie.

Podłożem dla tego przedsięwzięcia była nie tylko chęć pokazania piękna Powiatu Zamojskiego, ale również edukacja ekologiczna mieszkańców oraz turystów. Przyrodnicze klejnoty Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz parków krajobrazowych powiatu zamojskiego stały się doskonałym materiałem, który zainspirował uczestników do refleksji nad ochroną naszego środowiska.

Świadomość ekologiczna, połączona z artystycznym talentem, tworzy niepowtarzalną okazję do podziwiania i doceniania naturalnego dziedzictwa naszego regionu. Konkurs „Piękno Powiatu Zamojskiego w Obiektywie” to nie tylko konkurs fotograficzny, to przede wszystkim misja promowania piękna przyrody i podnoszenia świadomości o konieczności jej ochrony. Przygotujmy się więc na kolejne edycje i kolejne fascynujące obrazy, które jeszcze przed nami!


Źródło: Starostwo Powiatowe w Zamościu