Urząd Miasta w Zamościu: Akcja - Przeprowadzka I LO
Czy jesteś gotów na historię w ruchu? I LO w Zamościu zmienia adres i Ty możesz być częścią tej zmiany!
  • Akcja przeprowadzki zabytkowej szkoły do nowej siedziby.
  • Aktywna społeczność Zamościa ma okazję zaangażować się w prace.
  • Wspólny wysiłek mieszkańców jako wyraz troski o lokalne dziedzictwo.

W ramach unikatowego przedsięwzięcia, mieszkańcy Zamościa otrzymali zaproszenie do wspólnego przenoszenia I Liceum Ogólnokształcącego. Wyjątkowe wydarzenie, symbolizujące troskę o lokalne dziedzictwo i ducha wspólnoty, jest przewidziane na 26 stycznia 2024 r., pomiędzy 10.00 a 13.00. Inicjatywa ta jest odbiciem solidarności mieszkańców oraz ich gotowości do działania nie tylko w słowach, ale i czynach.

Nowa siedziba szkoły, Akademia Zamojska, która niedawno przeszła gruntowny remont, znajduje się zaledwie kilka kroków od dotychczasowego miejsca, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo całego przedsięwzięcia. To właśnie tam, pod adresem ul. Akademicka 8, zamościanie będą mogli zostawić swój ślad w postaci bezcennego wkładu w wygląd oraz funkcjonalność miejsca edukacji kolejnych pokoleń.

Motto "Wszystkie ręce na pokład" idealnie oddaje ducha tego wydarzenia. Staje się ono nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu, ale również manifestacją dbałości o wartości i historię miasta. Nie zwlekaj zatem i dołącz do zespołu, który ma zaszczyt zapisywać kolejny rozdział w kronice Zamościa. Spotkajmy się pod Pałacem - punktem wyjścia tej symbolicznej podróży.


Źródło: Urząd Miasta w Zamościu