10 marca tuż przed godz. 18 dyżurny stanowiska kierowania zamojskiej komendy został poinformowany, że w Szczebrzeszynie przy ul. Złotej, u mężczyzny doszło do nagłego zatrzymania krążenia, a Zespół Ratownictwa Medycznego z podstacji w Szczebrzeszynie prowadził działania w innym miejscu. Niezwłocznie do tego zdarzenia skierowano strażaków z JRG Szczebrzeszyn.

Po dojeździe stwierdzono, że do czasu przyjazdu zastępów, żona u nieprzytomnego poszkodowanego prowadziła zewnętrzny masaż serca. Strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, po ocenie funkcji życiowych (wyczuwalny puls, brak oddechu) podłączyli defibrylator i rozpoczęli RKO (resuscytację krążeniowo oddechową), którą prowadzili nieprzerwanie do czasu przyjazdu zamojskiej karetki pogotowia. Niestety jak się później okazało mężczyzna zmarł w szpitalu.

Na pochwałę zasługuje postawa st. asp. Krzysztofa Oczkosia dowódcy zmiany w JRG Szczebrzeszyn oraz ratownika medycznego, który nie będąc na służbie, a znajdując się niedaleko miejsca zdarzenia aktywnie włączył się w udzielanie pomocy. Poszkodowanemu udrożnił drogi oddechowe przy użyciu maski krtaniowej oraz prowadził jego wentylację i koordynował RKO.