Jak wybrać dobre produkty do pielęgnacji skóry głowy z łuszczycą?

Łuszczyca jest problemem, z którym waha się, według różnych statystyk, od 3 do 5% populacji. Szczególnie kłopotliwa jest w obszarach skóry głowy. Skuteczną ulgę mogą jednak przynieść dermokosmetyki na łuszczycę.

Jak czyścić skórę głowy z łuszczycą?

Skórę głowy należy pielęgnować ostrożnie, wykorzystując do tego celu delikatne produkty, Dermokosmetyki na łuszczycę zawierać powinny między innymi:

  • pantenol, czyli po prostu witaminę B5. Jest to naturalnie występująca w organizmie człowieka substancja, która łagodzi podrażnienia, regeneruje i pielęgnuje komórki skóry.
  • olej konopny, będący bogatym źródłem witamin A, D, E, oraz K, a także kwasów Omega 3 i omega 6.
  • kwas salicylowy, cechujący się właściwościami przeciwgrzybiczymi, i antybakteryjnymi, a także działaniem odkażającym i oczyszczającym

Przykładem takiego produktu jest płyn do skóry głowy PSORISEL, odpowiedni także dla skóry wrażliwej.

Dermokosmetyki na łuszczycę pozwalają zneutralizować jej objawy, a tym samym powrócić dotkniętym tą dolegliwością osobom do normalnego funkcjonowania, bez podrażnień i swędzenia skóry” - mówi Marcin Bielonko z Verdelab.pl

Jak wybrać szampon na łuszczycę?

Dermokosmetyki na łuszczycę powinny być wybierane rozważnie. Dobry szampon powinien zawierać między innymi ekstrakt z wierzby białej, który działa odkażająco i przeciwzapalnie. W składzie powinien też znaleźć się kaolin o idealnym dla skory PH wynoszącym 5. Dermokosmetyki na łuszczycę powinny w swoim składzie zawierać jedynie naturalne substancje - tak jak szampon oraz emulsja na noc PSORISEL. Tworzą one kompleksowy zestaw - emulsja PSORISEL nałożona na noc poprawia kondycję skóry i wydłuża okresy remisji, między innymi dzięki ekstraktowi z aloesu i alantoinie. Natomiast szampon zastosowany rano oczyszcza skalp i kompleksowo pielęgnuje skórę głowy, np. dzięki zawartości niacynamidu i pantenolu.

Jak stosować dermokosmetyki na łuszczycę?

Dermokosmetyki na łuszczycę należy stosować regularnie - znacznie zwiększa to bowiem ich skuteczność. Bardzo ważne jest, aby wszystkie kosmetyki na łuszczycę, nieważne, czy to szampon, emulsja, czy płyn, równomiernie i dokładnie wprowadzać w skalp. W przypadku szamponu zaleca się jego stosowanie codziennie, emulsja oraz płyn do skóry głowy powinny być stosowane co drugi dzień, naprzemiennie. Dermokosmetyki na łuszczycę nie powinny być stosowane w przypadku stwierdzonego uczulenia na którykolwiek ze składników.

Jak prawidłowo dbać o skórę głowy z łuszczycą?

Podczas pielęgnacji produkty czyszczące należy w delikatny sposób wmasowywać w skórę głowy. Intensywne drapanie skalpu jest stanowczo odradzane, ponieważ może doprowadzić do zaostrzenia się stanu chorobowego, a także krwawienia, czy utraty włosów. Pamiętać należy, że dermokosmetyki na łuszczycę będą najskuteczniejsze wtedy, gdy ich stosowanie połączymy z odpowiednią dietą, oraz odstawimy używki, takie jak alkohol, czy papierosy. Wszystkie te czynniki mogą bowiem mieć wpływ na zaostrzenie choroby.

Podsumowanie

Łuszczyca to dolegliwość przykra, zwłaszcza kiedy dochodzi do okresowych nawrotów tej choroby i zmiany, stają się bardzo widoczne. Na szczęście odpowiednio dobrane dermokosmetyki na łuszczycę są w stanie złagodzić jej objawy i wydłużyć okres między nawrotami. Więcej szczegółów dotyczących kosmetyków na łuszczycę można poznać odwiedzając stronę verdelab.pl