Pomoc doradcy kredytowego - nieoceniona

W sytuacjach, w których rozważamy zaciągnięcie kredytu coraz częściej korzystamy z usługi jaką jest doradztwo kredytowe. Musimy przyznać, że jest to bardzo rozsądne rozwiązanie.

Co robi doradca kredytowy?

Doradca kredytowy jest osobą, która może pod swoje skrzydła zabrać nasze starania o kredyt hipoteczny czy też innego rodzaju pożyczkę. Najlepiej wybrać takowego doradcę, który nam został polecony przez bliskie nam osoby. W innym wypadku jesteśmy zmuszeni skorzystać z wyszukiwarki internetowej oraz opierać się na opiniach o danej osobie.

Doradca kredytowy jest obeznany i musi mieć spore doświadczenie w bankowej branży. Dzięki temu zna doskonale oferty każdego z banków oraz stara się przedstawić rozwiązanie możliwie najbardziej korzystne. Jeśli udało się nam wybrać osobę, która jest godna zaufania, to możemy powiedzieć, że za nami jest już połowa sukcesu. Podczas pierwszego naszego spotkania doradca kredytowy zada nam cały szereg pytań, które dotyczą naszej sytuacji finansowej, naszych zarobków, oczekiwań, jak i także potrzeb. Jest to także czas, w którym doradca powinien nam wyliczyć zdolność kredytową.

Czy wybór doradcy ma jakieś znaczenie?

W świecie idealnym podczas naszego starania się o kredyt, pożyczkę czy też innego rodzaju produkty bankowe, najbardziej korzystne byłoby skorzystanie z usług kredytowego eksperta. Niestety jednak świat idealny jest bardzo daleko od rzeczywistości. Doradcy kredytowi są bardzo różni. Należy zatem zwrócić uwagę na to czy przypadkiem doradca nie chce nas zaciągnąć na jakieś wydatki dodatkowe. Sprawdzić możemy także czy ekspert proponuje nam na pewno najlepszą dla nas opcję, czy może opcję najlepszą dla niego samego. Powinniśmy zwrócić na pierwszym spotkanie uwagę czy doradca kredytowy w ogóle słucha naszych potrzeb. Musimy wiedzieć czy zadaje pytanie oraz czy po odbytym spotkaniu przedstawi nam oferty kilku banków, a nie jednego jedynego.

Jeśli na pierwszym już spotkaniu prosi nas o podpisanie jakiś dokumentów, to musimy się raczej trzymać na baczności. Wówczas doradca kredytowy ma niestety bardzo często zawężoną ofertę. Ogranicza się ona jedynie do banków, z którymi współpracuje. Taki, tak zwany doradca niezależny chce zarobić jak najwięcej, a niekoniecznie wybrać dla nas możliwie najlepszą ofertę.

Prawdziwy doradca kredytowy dopiero po bardzo dogłębnej analizie naszych potrzeb wskaże nam ofertę aktualnie dostępną oraz jednocześnie dla nas najbardziej korzystną. Co więcej, wesprze nas w formalnych kwestiach, pomagając nam wypełnić dokumenty, a następnie składając wniosek razem z kompletem załączników. Nie zależy mu jedynie na prowizji od sprzedaży, a także na zadowoleniu klientów. Jego praca także nie kończy się na wspólnym spotkaniu czy też na rozmowie telefonicznej. Chce, abyśmy dzięki jego dobrej i sumiennej pracy mogli go polecić następnym osobom w potrzebie. Wówczas każda ze stron jest zadowolona ze współpracy.

Takiego właśnie szczęśliwego zakończenia wszystkim życzymy.