XXII. Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi – Święto Sportu Powiatu Zamojskiego. Wydarzenie współfinansowane ze środków Powiatu Zamojskiego.

W miniony weekend na terenach sportowych Szkoły Podstawowej w Sitnie odbyły się XXII. Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi, zorganizowane przez Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu. Wśród drużyn startujących byli reprezentanci 6 gmin z terenu powiatu zamojskiego, składających się łącznie z 320 zawodników.

W kategorii piłka nożna mężczyzn miejsca na podium zajęli: I-Sitno, II-Zamość, III-Szczebrzeszyn. W piłce nożnej kobiet I miejsce zajęło Sitno, II zaś zajął Zamość. W konkurencji piłka siatkowa kobiet nagrody zdobyli Sitno-I, Zamość-II oraz Adamów-III. W piłce siatkowej mężczyzn na podium stanęły składy z Zamościa (I), Sitna (II) oraz Adamowa (III). W koszykówce kobiet miejsca zajęły Sitno (I) i Zamość (II), w koszykówce mężczyzn na podium uplasowali się zawodnicy z Zamościa (I), Szczebrzeszyna (II) i Sitna (III). W konkurencji przeciągania liny kobiet medale zdobyły drużyny z Zamościa (I) i Sitna (II), natomiast w grupie mężczyzn - Adamów (I), Sitno (II) oraz Szczebrzeszyn (III). W kategorii zlot turystyczny szkół podstawowych nagrodzone zostały gminy Zamość (I), Szczebrzeszyn (II) i Sitno (III). Następną konkurencją dla szkół podstawowych były warcaby 100-polowe. W tej konkurencji wśród drużyn chłopców zwyciężyli zawodnicy z Adamowa (I) i Zamościa (II, III), zaś w drużynach złożonych z dziewcząt medalistkami zostały dziewczęta z Sitna (I, II) i Zamościa (III). Następną konkurencją był rzut podkową, miejsca zdobyli Robert Bondyra (I), Agnieszka Grzesiuk (II), Krzysztof Seń (III) oraz Mariusz Zając (IV).

Nagrodę Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego zdobyła gmina Zamość, zdobywając 266 punktów. Puchar Starosty Zamojskiego Stanisława Grześko zdobyło Sitno z 262 punktami. Puchar Wójta Gminy Sitno Krzysztofa Senia otrzymał Adamów z ilością 122 punktów. Puchar Przewodniczącego RPiM LZS Stanisława Stepaniuka trafił do rąk zawodników ze Szczebrzeszyna (121 punktów). Natomiast Puchar Rady Powiatowej i Miejskiej Zrzeszenia LZS w Zamościu otrzymały gminy Sułów (10 punktów) i Stary Zamość (7 punktów).

Puchary w trakcie uroczystości dekoracji zawodników wręczył w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego - Robert Bondyra, Radny Sejmiku Wojewódzkiego, w imieniu Starosty Zamojskiego Stanisława Grześko - Mariusz Zając, Sekretarz Powiatu Zamojskiego oraz Wójt Gminy Sitno Krzysztof Seń.

Głównymi sponsorami XXII. Igrzysk LZS był Urząd Marszałkowski w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Zamościu oraz Urząd Gminy w Sitnie.