Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Robiąc zakupy on-line bądźmy ostrożni i pamiętajmy, że z sieci korzystają także oszuści, którzy bez skrupułów wykorzystują brak czujności kupujących. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Zamość, który kupił konsolę do gier. Zapłacił za nią 665 złotych, jednak przesyłka do niego nie dotarła.

36-latek z gminy Zamość powiadomił policjantów, że robiąc zakupy w sieci został oszukany. Zamierzał kupić konsolę do gier. Zainteresował się ogłoszeniem umieszczanym na jednym z serwisów ogłoszeniowych. Nawiązał kontakt ze sprzedawcą i zgodnie z warunkami zakupu za pośrednictwem przelewu natychmiastowego wpłacił na wskazane konto kwotę 665 złotych. Powiadomił o tym sprzedawcę. W zamian otrzymał zapewnienie, że konsola zostanie wysłana w terminie do godziny od zaksięgowania wpłaty. Kiedy przesyłka nie dochodziła do pokrzywdzonego próbował telefonicznie skontaktować się ze sprzedawcą, jednak połączenia były odrzucane. Zauważył też, że ogłoszenie o możliwości zakupu konsoli, za którą zapłacił w dalszym ciągu jest aktywne i inni też mogą ją kupić. Wówczas 36-latek zrozumiał, że został oszukany. Sprawę postanowił zgłosić policjantom.

Ostrożność podczas zakupów on-line uchroni nas przed nieprzyjemnymi sytuacjami. Korzystajmy tylko ze sprawdzonych sklepów, które mają pozytywną opinię wystawioną przez innych kupujących. Zawsze sprawdzajmy rzetelność sprzedawcy czytając na jego temat komentarze. Istotna jest także informacja, czy sprzedawca wskazuje adres i numer telefonu do kontaktów. Unikajmy zakupu towaru o rażąco zaniżanej cenie - może to sugerować oszustwo. Jeśli mimo zachowania ostrożności dojdzie do oszustwa powiadamiajmy o tym fakt na Policję.

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło