Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Policjanci ustalili nieletniego, który z dwóch sklepów na terenie Zamościa ukradł puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15-latek usłyszał już zarzuty kradzieży zuchwałej. Teraz sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o dalszym jego losie.

Kradzież puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miała miejsce we wtorek w godzinach wieczornych w sklepach przy ulicy Zamoyskiego i Piłsudskiego. Z relacji zgłaszających wynikało, że w obu przypadkach sprawca działał podobnie. Młody mężczyzna prosił ekspedientkę o towar, a następnie wykorzystując jej nieuwagę zabierał stojącą na ladzie puszkę do wrzucania datków i uciekał ze sklepu.

Natychmiast po zgłoszeniu sprawą zajęli się policjanci z zamojskiej komendy i ustalili podejrzanego o dokonanie tych zuchwałych kradzieży - 15-letniego mieszkańca Zamościa. Nieletni został już przesłuchany. Wczoraj usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej. Poza kradzieżą puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odpowie także za kradzieże alkoholu na łączną kwotę ponad 300 złotych.

Za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich, który zdecyduje o dalszym jego losie.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło