Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Rolety zewnętrzne elektryczne z napędem hybrydowym

Rolety zewnętrzne elektryczne z napędem hybrydowym 

Uznawane są na rynku europejskim jako jeden z bardziej wyjątkowych produktów. Posiadają one wmontowany silnik hybrydowy napędzający roletę, który pobiera jedynie 3W mocy. Ponadto w wyniku odcięcia energii elektrycznej, możemy mieć pewność, że nasza roleta będzie w stanie podnieść się i opuścić aż 10 razy. Tego typu funkcja daje szczególne poczucie bezpieczeństwa w momencie wystąpienia sytuacji nadzwyczajnego zagrożenia, jakim może być, np. pożar, wówczas będziemy mogli szybko ewakuować się z budynku. Najczęściej rolety zewnętrzne elektryczne z funkcją silnika hybrydowego, tworzone są z aluminiowych profili i wypełnione są pianką termoizolacyjną. Dodatkowo chronią one przed nadmiarem słońca dostającego się do wnętrza pomieszczenia oraz poprawiają komfort termiczny i izolację akustyczną, a także stanowią doskonałą barierę antywłamaniową. 

Najważniejsze cechy rolet zewnętrznych elektrycznych z napędem hybrydowym

Do najważniejszych cech tych rolet zaliczamy niewątpliwie możliwość opuszczania i podnoszenia rolety, w momencie braku prądu, jest to aż 10 cykli. Podobnie jak reszta rolet zewnętrznych, tak i hybrydowa zapewnia wysoki poziom energooszczędności. 

W ten sposób koszty ogrzewania i klimatyzacji znacznie się zmniejszają. Taką roletę możemy zintegrować z systemem inteligentnego domu oraz sterować nią zdalnie za pomocą telefonu. Odznacza sie także cicha pracą silnika, nowoczesnym wyglądem, różnorodnością kolorów, długa gwarancją i wysokim poziomem ochrony środowiska.  

Rolety zewnętrzne i ich połączenia elektryczne 

Roleta elektryczna nie różni się praktycznie niczym od standardowej rolety. Jedynym elementem różniącym obie rolety, jest wmontowany silnik rurowy w przypadku elektrycznej. Ma on za zadanie napędzać wał, na który zwijamy pancerz rolety. Zwykle koszt rolety z silnikiem elektrycznym, jest droższy od 100 do kilkuset złotych. Istotnymi parametrami, przy wyborze rolety elektrycznej jest jej moment obrotowy, należy go bowiem dobierać do masy pancerze rolety. Drugim istotnym parametrem jest średnica wałka nawojowego. Jest uzależniona od rolety lub konstrukcji silnika. Sugerując się wyborem rolety zewnętrznej, poprzez te dwa parametry, zawsze najlepiej jest patrzeć na propozycje producenta. Istotnym elementem, jest także zwrócenie uwagi na prace silnika, często ulega on przegrzewaniu. Jednak dzięki temu, że dzisiejsze rolety wyposażone są w zabezpieczenia termiczne, to skutecznie chronią napęd. 

Dla kogo najlepsze są rolety elektryczne? 

Istnieje kilka szczególnych powodów, dla których montaż rolet zewnętrznych elektrycznych, będzie słuszny. Do pierwszych powodów zaliczyć można wszystkie domy, z dużą ilością okien, a także pomieszczeń, gdzie występują długie okna z długą roletą. Mogą być także przydatne w domach, z wysoko położonymi oknami i trudnym dostępem oraz do tych mieszkań, gdzie są małe dzieci. Taśmy do podnoszenia rolet, mogą stwarzać niebezpieczeństwo malcowi. Dodatkowo, jeśli posiadamy w domu duża ilość okien i tym samym rolet, można skorzystać z dostępnych dziś punktów sterowania wszystkimi roletami, umieszczonymi w jednej ramce wielokrotnej, można dodać też łącznik podnoszący i opuszczający wszystkie rolety w jednakowym czasie.