Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Policjanci z Zamościa wśród 14 drużyn startujących w zawodach strzeleckich zorganizowanych przez Region IPA Zamość zajęli III miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej.

W minioną sobotę na strzelnicy Hubale odbyły się zawody strzeleckie zorganizowane przez Region IPA Zamość Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji. O puchar Przewodniczącego IPA Zamość walczyło 14 trzyosobowych drużyn. W zawodach wieli udział funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrubieszowa i Chełma, Zakładu Karnego w Zamościu, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz policjanci zrzeszeni w Stowarzyszeniu IPA z Zamościa, Włodawy, Chełma i Lublina. 

Każda drużyna uczestniczyła w trzech konkurencjach: strzał z broni krótkiej, długiej oraz strzały do rzutek.

Najlepsi w kwalifikacji drużynowej byli przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej, zaraz za nimi funkcjonariusze Straży Granicznej w Hrubieszowie. III miejsce na podium zdobyła  drużyna policjantów z zamojskiej Komendy startująca w składzie st. post. Alicja Szyport, st. sierż. Robert Niedzwiecki oraz st. sierż. Jakub Gielmuda. Ponadto w czasie zawodów komisja sędziowska oceniała również indywidualne zmagania zawodników. I tu również policjanci z Zamościa zajęli miejsca na podium. W klasyfikacji indywidualnej st. sierż. Robert Niedzwiecki w konkurencji strzałów z broni krótkiej zajął III miejsce, podobnie jak st. post. Alicja Szypot w strzelaniu do rzutek.

Nad bezpieczeństwem uczestników zawodów czuwał asp. Jarosław Szewczuk policjant z zamojskiej jednostce oraz Pan Jan Staniszewski Prezes Klubu Strzeleckiego "Vis". Oni również oceniali strzeleckie zmagania uczestników zawodów.

Sobotnie zawody to nie jedyne sukcesy naszych policjantów w tej dziedzinie. Pod koniec września 2019 roku w tym samym składzie drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu uczestniczyła w Zawodach Strzeleckich Służb Mundurowych organizowanych przez Klub Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju im. 9 P. P. Legionów AK Ziemi Zamojskiej w Radecznicy. Jako drużyna zajęli III miejsce, ponadto st. sierż. Robert Niedzwiecki w klasyfikacji indywidualnej w strzelaniu z broni krótkiej zajął II miejsce na podium.

Naszej koleżance oraz kolegom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w strzeleckich zmaganiach.
D.K-B.