Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Mł. insp. Andrzej Mioduna I-szy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu osobiście podziękował mł. chor. Mariuszowi Halej funkcjonariuszowi zamojskiej jednostki penitencjarnej za obywatelską postawę – zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy.

W piątek mł. insp. Andrzej Mioduna I-szy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu osobiście spotkał się z mł. chor. Mariuszem Halej funkcjonariuszem Zakładu Karnego w Zamościu i podziękował za jego wkład wniesiony w dbanie o bezpieczeństwo na drogach powiatu zamojskiego. Mł. chor. Mariusz Halej podróżując z rodziną w czasie wolnym od służby nie pozostał obojętny na zagrożenie jakie stwarzał jadący przed nim kierowca volkswagena. Podejrzewając, że kierujący może być nietrzeźwy, zatrzymał go i uniemożliwił dalszą jazdę, a następnie powiadomił Policję. Dzięki obywatelskiej postawie mł. chor. Mariusza Halej, 55-letni obywatel Ukrainy odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policyjne badanie trzeźwości wykazało w organizmie 55-latka prawie dwa promile alkoholu.

Poza słowami uznania mł. insp. Andrzej Mioduna, na ręce Dyrektora Zakładu Karnego w Zamościu płk. Dariusza Bernata, przekazał również pisemne podziękowania insp. Wiesława Pawluka Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu. W skierowanym liście Komendant podkreślił, że zachowanie mł. chor. Mariusza Halej godne jest naśladowania i winno być przykładem i wskazówka dla innych osób, świadków łamania prawa.

Funkcjonariusza zamojskiej jednostki penitencjarnej wyróżnił również jego szef Dyrektor Zakładu Karnego w Zamościu płk Dariusz Bernat. W czasie spotkania mł. chor. Mariusz Halej z wrodzoną sobie skromnością stwierdził, że zrobił tylko to co należało.
D.K-B.