Zamojscy policjanci na podium w Kraśniku, Mazur zwyciężyła wśród kobiet

2 min czytania
Zamojscy policjanci na podium w Kraśniku, Mazur zwyciężyła wśród kobiet


Zamojscy funkcjonariusze znów na podium — w Kraśniku podczas XII Ogólnopolskiego Maratonu Kolarskiego MTB pierwsze miejsca w kategorii „Policjant”, a Monika Mazur okazała się najszybszą kobietą w klasyfikacji OPEN.

  • Policjanci z Zamościa ścigają się w Kraśniku i zdobywają medale
  • Zamość świętuje - pełne podium funkcjonariuszy i indywidualne zwycięstwo Moniki Mazur

Policjanci z Zamościa ścigają się w Kraśniku i zdobywają medale

W niedzielę 7 września w Kraśniku odbył się XII Ogólnopolski Maraton Kolarski MTB o puchar Marszałka Województwa Lubelskiego. Zawody, organizowane przez Klub Sportowy Racing Team Kraśnik przy wsparciu Burmistrza Kraśnika i Starosty Kraśnickiego, miały zachęcać do aktywności fizycznej i promować kolarstwo górskie oraz zdrowy styl życia.

Trasa maratonu prowadziła leśnymi ścieżkami Nadleśnictwa Kraśnik. Uczestnicy mogli wybierać między dwoma dystansami: 30 km i 60 km. W rywalizacji, poza amatorami i zawodowcami w różnych kategoriach wiekowych, wzięli udział także policjanci, startując zarówno w kategoriach funkcjonariuszy, jak i w klasyfikacji ogólnej OPEN MINI.

Zamość świętuje - pełne podium funkcjonariuszy i indywidualne zwycięstwo Moniki Mazur

Barwy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu reprezentowali Monika Mazur, Radosław Wasilewski i Paweł Łysakowski. W klasyfikacji „Policjant” zawodnicy z Zamościa zajęli wszystkie miejsca na podium: I miejsce - Monika Mazur, II miejsce - Radosław Wasilewski, III miejsce - Paweł Łysakowski. Dodatkowo Monika Mazur wygrała w klasyfikacji generalnej OPEN jako najszybsza spośród startujących kobiet.

Warto dodać, że Radosław Wasilewski niedawno przeszedł ze służby w Komisariacie Policji w Szczebrzeszynie do Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Paweł Łysakowski na co dzień pełni służbę w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie - Ogniwo w Zamościu.

Dla zwycięzców w kategorii „Policjant” puchary ufundował inspektor Tomasz Gil Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Wręczenia dokonał w imieniu Komendanta młodszy inspektor Arkadiusz Romaniuk Komendant Powiatowy Policji w Kraśniku.

Relację przygotowała podkomisarz Dorota Krukowska - Bubiło

Na podstawie: Policja Zamość

Autor: krystian