Zamość w żałobie: Policjanci oddali hołd tragicznie zmarłemu ratownikowi

Wczoraj o godzinie 17:00 w całej Polsce miały miejsce wzruszające uroczystości, które oddały hołd zmarłemu ratownikowi medycznemu z Siedlec. Policjanci z Zamościa oraz innych jednostek mundurowych w regionie włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby uczcić pamięć bohatera, który stracił życie podczas niesienia pomocy innym.

Policjanci z Zamościa w hołdzie dla ratownika medycznego

W poniedziałek, 29 stycznia 2025 roku, o godzinie 17:00, w całym kraju odbyły się ceremonie upamiętniające tragicznie zmarłego 64-letniego ratownika medycznego z Siedlec. Mężczyzna zginął w wyniku ataku nożem podczas wykonywania swoich obowiązków. W geście solidarności policjanci oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych oddali cześć zmarłemu koledze.

Symboliczne gesty na terenie powiatu zamojskiego

W Zamościu, przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji, policjanci z lokalnej jednostki oraz Oddziału Prewencji Policji w Lublinie na minutę uruchomili sygnały radiowozów i stanęli w milczeniu, aby oddać honor zmarłemu ratownikowi. Podobne działania podjęli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie oraz sześciu posterunków na terenie powiatu zamojskiego.

Tragiczna śmierć ratownika przypomina nam o poświęceniu osób ratujących życie i zwraca uwagę na niebezpieczeństwa, jakie towarzyszą ich codziennej pracy. Warto docenić ich trud i odwagę, a także pamiętać o tych, którzy oddali swoje życie w służbie innym.

„Tragiczna śmierć ratownika podczas wykonywania obowiązków przypomina o poświęceniu służb ratujących życie” – podkomisarz Dorota Krukowska – Bubiło.

Policja Zamość