Nietrzeźwy 50-latek z cofniętymi uprawnieniami uciekał przed policją w Zamościu
Wczoraj wieczorem w Łabuniach doszło do niecodziennej interwencji policji. 50-letni kierowca Volkswagena, aby uniknąć kontroli drogowej, podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali go na ulicy Długiej. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy i miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień i sądowego zakazu.

Kierowca bez oświetlenia zwrócił uwagę policji

Wieczorem na drodze krajowej DK-17, mężczyzna kierujący Volkswagenem poruszał się bez włączonego oświetlenia w kierunku Tomaszowa Lubelskiego. Taki widok nie umknął uwadze funkcjonariuszy z miejscowego posterunku policji. Postanowili oni zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Kierowca jednak zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, które nakazywały mu zatrzymanie.

Pościg ulicami Łabuń

Zamiast zatrzymać się do kontroli, 50-letni kierowca przyspieszył, próbując uciec bocznymi ulicami Łabuń. Policjantom udało się go zatrzymać na ulicy Długiej. Szybko okazało się, dlaczego mężczyzna podjął próbę ucieczki. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Nie tylko nietrzeźwość, ale także cofnięte uprawnienia

Po sprawdzeniu danych kierowcy w systemach policyjnych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz sądowy zakaz prowadzenia takich pojazdów. Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje.

Kierowca odpowie za szereg naruszeń

50-latek nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Zostaną mu postawione zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli policyjnej oraz łamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkańcy Łabuń mogą być pewni, że służby dbają o ich bezpieczeństwo na drogach, eliminując z nich nieodpowiedzialnych kierowców.


KMP w Zamościu