Pijany 49-latek z zakazami i cofniętymi uprawnieniami zatrzymany przez policję
W nocy z środy na czwartek policjanci z Zamościa zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który jechał pod wpływem alkoholu i ignorował sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
  1. Zatrzymanie 49-latka przez policjantów z Zamościa.
  2. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie.
  3. Posiadał sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, w tym dwa dożywotnie.
  4. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W nocy z środy na czwartek, około godziny 0:20 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem. Autem kierował 49-letni mieszkaniec Zamościa, który okazał się być pod wpływem alkoholu.

Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny prawie promil alkoholu. Jak się okazało, kierowanie w stanie nietrzeźwości to nie jedyne przestępstwo popełnione przez 49-latka. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych ujawniono, że mężczyzna ma cofnięte dożywotnio uprawnienia do kierowania pojazdami.

Również sądy w Zamościu i w Krasnymstawie orzekły wobec niego cztery sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym dwa dożywotnio. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a pojazd, którym się poruszał, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Mundurowi zatrzymali także dowód rejestracyjny Volkswagena z uwagi na brak aktualnych badań technicznych.

Za swoje czyny 49-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych oraz za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień, co kodeks karny przewiduje jako przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia. Ponadto mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Był już wcześniej prawomocnie skazany za tego typu przestępstwo, co dodatkowo obciąża jego sytuację prawną.

Takie incydenty pokazują, jak ważne jest przestrzeganie przepisów i odpowiedzialność na drodze. Warto pamiętać, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu niesie ze sobą poważne konsekwencje, nie tylko prawne, ale i społeczne.


KMP w Zamościu