Pijana 29-latka spowodowała kolizję w Zamościu
Kierowca jadący „pod prąd” ulicami miasta doprowadził do kolizji i został zatrzymany przez policję. Okazało się, że sprawca miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.
  1. Kierująca Oplem miała ponad 2 promile alkoholu.
  2. Doszło do kolizji z Mercedesem na ul. 11 Listopada.
  3. Policja zatrzymała sprawczynię na ul. Peowiaków.
  4. Kobieta straciła prawo jazdy i dowód rejestracyjny.

W nocy z wtorku na środę na ulicy 11 Listopada doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Pijana 29-letnia kobieta, prowadząc Opla, zjechała na przeciwny pas ruchu, co doprowadziło do kolizji z Mercedesem. Mimo uderzenia, kontynuowała jazdę, nie zważając na zagrożenie, jakie stwarzała dla innych uczestników ruchu.

Sprawczyni kolizji, 29-letnia mieszkanka gminy Stary Zamość, została zatrzymana przez policjantów z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego na ul. Peowiaków. Funkcjonariusze zatrzymali ją dzięki zgłoszeniu jednego z uczestników zdarzenia, który podążał za jej pojazdem, informując policję o jej aktualnej lokalizacji.

Zgłaszającym był 25-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Sitno. Mężczyzna, będący trzeźwy, próbował uniknąć zderzenia, wjeżdżając na chodnik, jednak doszło do kontaktu lusterkami obu pojazdów. Dzięki jego szybkiej reakcji i współpracy z policją, udało się zatrzymać nieodpowiedzialną kierującą.

Po zatrzymaniu okazało się, że 29-latka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny Opla z uwagi na brak badań technicznych tego pojazdu. Kobieta odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo poniesie konsekwencje za popełnione wykroczenia drogowe, takie jak spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa na drodze, kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz zignorowanie czerwonego światła na skrzyżowaniu.

Policja apeluje o zachowanie trzeźwości za kierownicą. Pijany kierowca stanowi ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Warto pamiętać, że każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, reagując na niepewną jazdę innych kierowców i powiadamiając służby ratunkowe.

Zachowajmy ostrożność i dbajmy o bezpieczeństwo na drogach, nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu.


Według informacji z: KMP w Zamościu