Sukces zamojskich policjantów na wyścigu kolarskim Majka Gran Fondo 2024
Policjanci z Zamościa ponownie na czołówce! Monika Mazur i Radosław Wasilewski wyróżnili się na międzynarodowych zawodach kolarskich „Majka Gran Fondo 2024”, zdobywając miejsca na podium. W dniach 8-9 czerwca, w malowniczych miejscowościach Dobczyce i Myślenice, odbyły się te prestiżowe wyścigi, przyciągające uwagę zarówno zawodników, jak i kibiców.
  1. Policjanci z Zamościa zdobywają podium na „Majka Gran Fondo 2024”.
  2. Monika Mazur mistrzynią w kategorii K4 kobiet.
  3. Radosław Wasilewski trzeci w wyścigu ze startu wspólnego.
  4. Zawody odbyły się w Dobczycach i Myślenicach 8-9 czerwca.

W sobotę, 8 czerwca, zawodnicy zmierzyli się w jeździe indywidualnej na czas. Trasa o długości 20 km prowadziła przez centrum Dobczyc. Monika Mazur zdołała wywalczyć drugie miejsce, natomiast Radosław Wasilewski zajął trzecią pozycję w swojej kategorii wiekowej M1.

Niedziela, 9 czerwca, przyniosła kolejne emocje. W wyścigu ze startu wspólnego, policjanci rywalizowali na dystansie 68,1 km, mierząc się z wymagającą, górzystą trasą. Monika Mazur okazała się bezkonkurencyjna, zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, a w kategorii OPEN Policjantki - zajęła drugą pozycję. Radosław Wasilewski zakończył wyścig na trzecim miejscu w swojej kategorii wiekowej.

Warto wspomnieć, że reprezentacja polskiej Policji triumfowała również w klasyfikacji drużynowej na dystansie Medio Fondo, zdobywając pierwsze miejsce.

Puchary i nagrody wręczyli przedstawiciele organizatorów oraz władze miasta. W ceremonii rozdania nagród uczestniczyli także Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster oraz inspektor Szymon Sędzik, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie. Obaj komendanci również startowali w zawodach, wspierając swoich podwładnych.

Zawody „Majka Gran Fondo 2024” odbyły się pod patronatem olimpijczyka Rafała Majki i były częścią serii wyścigów organizowanych przez Międzynarodową Unię Kolarską. To prestiżowe wydarzenie przyciąga uwagę nie tylko ze względu na wysoki poziom rywalizacji, ale także na udział znanych postaci ze świata sportu i polityki.

Serdecznie gratulujemy naszym zamojskim kolarzom i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych zawodach!


Wg inf z: KMP w Zamościu