Mercedes w rowie na DK 17 – kierowca trafił do szpitala

Wypadek na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Podkrasne zakończył się hospitalizacją 69-letniego kierowcy Mercedesa. Policja podejrzewa, że nagłe pogorszenie stanu zdrowia mogło być przyczyną utraty panowania nad pojazdem.

  1. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.
  2. 69-latek został przewieziony do szpitala.
  3. Policja podejrzewa, że przyczyną wypadku było pogorszenie stanu zdrowia kierowcy.
  4. Kierowca był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło w nocy na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Podkrasne. Kierujący Mercedesem 69-letni mieszkaniec gminy Zamość, jadąc w kierunku Zamościa, niespodziewanie zjechał na prawe pobocze. Następnie przez kilkadziesiąt metrów poruszał się pasem zieleni, aż w końcu wjechał do przydrożnego rowu, gdzie samochód przewrócił się na bok.

Obecni na miejscu policjanci z Nielisza oraz z zamojskiego ruchu drogowego wstępnie ustalili, że prawdopodobną przyczyną wypadku było nagłe pogorszenie stanu zdrowia kierowcy. Mężczyzna podróżował sam i po zdarzeniu został przetransportowany do szpitala przez załogę karetki pogotowia.

Policja potwierdziła, że 69-latek był trzeźwy w chwili wypadku. Dokładne okoliczności zdarzenia są nadal badane przez funkcjonariuszy.

W kontekście tego incydentu warto pamiętać o znaczeniu dobrego samopoczucia za kierownicą. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drodze, podkreślając, że nie tylko przestrzeganie przepisów, ale także stan zdrowia kierowców ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

„Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Ważnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu jest nie tylko przestrzeganie przepisów i znaków drogowych, ale również stan zdrowia kierowców. Dlatego też zwracajmy uwagę na swoje samopoczucie. Czując się źle nie siadajmy za kierownicę.” - aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło.


Policja Zamość