UM Zamość: Zwiedzanie nowej Akademii Zamojskiej z przewodnikiem
Odkryj tajemnice renesansu podczas niezwykłej podróży w czasie! Mieszkańcy i goście Zamościa będą mieli niepowtarzalną okazję, by prześledzić historię i splendor odnowionej Akademii Zamojskiej. Zanurz się w kulturowe dziedzictwo miasta podczas trwającego Festiwalu Smaku – to wydarzenie, które pobudzi wszystkie zmysły!
  • Oglądanie odnowionych wnętrz Akademii Zamojskiej z przewodnikiem
  • Informacje o rezerwacji miejsc i godzinach zwiedzania
  • Zaproszenie do wzięcia udziału w kulturalnym wydarzeniu

Nie lada gratka czeka na miłośników historii i architektury – Akademia Zamojska otwiera swoje podwoje dla zwiedzających. To szansa, aby zobaczyć rezultaty dokładnej renowacji i poczuć ducha przeszłości w murach, które były świadkami kluczowych wydarzeń dla naszego miasta.

Zainteresowani powinni zgłosić się do Informacji Turystycznej umiejscowionej na parterze ratusza przy Rynku Wielkim 13. Warto pamiętać, że wstęp jest możliwy tylko z przewodnikiem, który nie tylko wprowadzi w tajniki Akademii, ale też opowie o jej znaczącej roli w historii Zamościa. Spotkania z przewodnikiem odbywać się będą o wyznaczonych godzinach, zaczynając od godziny 16:00 w piątek i kontynuując w weekend od 12:00 do 15:00.

Nie sposób przegapić tej okazji. Warto jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona, więc aby zapewnić sobie miejsce, należy dokonać zapisu telefonicznie, kontaktując się z Centrum Informacji Turystycznej w Zamościu pod numerem 84 639 22 92.

Przygoda z historią w samym sercu Zamościa czeka! Niech ten weekend stanie się podróżą, która zapadnie w pamięć na długo, a odrestaurowane wnętrza Akademii Zamojskiej staną się tłem niezapomnianych wspomnień.


Według informacji z: UM Zamość