Gdzie w Zamościu kupię Lego?

Zamość to średniej wielkości miasto znajdujące się w południowej części Polski, w województwie lubelskim. Słynie z przepięknych kamienic ormiańskich i rynku, na którym znajduje się cudowany manierystyczno-barokowy ratusz. To miasto z bardzo ciekawą ofertą turystyczną, choć dla pasjonatów klocków LEGO podstawą będzie namierzenie punktów sprzedaży, w których będzie można znaleźć ciekawe produkty duńskiego koncernu. Na szczęście Zamość słynie ze sklepów z klockami Lego i w tej materii ma coś do powiedzenia, a każdy entuzjasta konstruowania  znajdzie w tym mieście coś dla siebie.

Jakie miejsca warto odwiedzić w pierwszej kolejności? 

Sklep Toys World

Toys World znajduje się przy ulicy Jana Kilińskiego 64A/5. W oczach wielu mieszkańców jest to jeden z lepiej wyposażonych sklepów zabawkowych w całym mieście. Trudno się nie zgodzić z taką opinią, biorąc pod uwagę niezwykle zróżnicowany i ogromny asortyment. To miejsce, które przypadnie do gustu każdemu dziecku i to bez względu na wiek czy zainteresowania. Znajdziemy tutaj zarówno sensoryczne zabawki dla maluszków, jak i o wiele bardziej skomplikowane zestawy kuchenne dla małych pasjonatek gotowania. W takim miejscu nie mogło zabraknąć również produktów LEGO. Sekcja klocków jest dosyć obszerna, a na regałach spoczywają najnowsze zestawy z rozmaitych serii. Znajdziemy tutaj sety związane ze Star Wars, Marvelem czy Ninjago. Sporym zainteresowaniem cieszą się również sety LEGO Rycerz, które od wielu lat pobudzają dziecięcą wyobraźnię do granic możliwości, przenosząc nasze pociechy do czasów średniowiecza. 

Sklep ZABAWKI

Sklep ZABAWKi znajduje się przy ulicy Szczebrzeskiej 31. To kolejne już miejsce, do którego pasjonaci konstruowania powinni zajrzeć. Nie jest to sklep skoncentrowany wyłącznie na klockach, ponieważ znajdziemy w tym miejscu zabawki wszelkiej maści. Niemniej, na regałach spoczywają również kolorowe pudełka z charakterystycznym logotypem LEGO, które w oczach wielu dzieci są po prostu zapowiedzią świetnej zabawy. Powinni tutaj zajrzeć również kolekcjonerzy. Istnieje duża szansa, że znajdziemy tutaj unikatowe lub trudno dostępne zestawy klocków. 

Galeria Twierdza

Centrum handlowe znajdujące się przy ulicy Przemysłowej 10 to galeria Twierdza. Poszukiwacze klocków LEGO z pewnością powinni udać się w to miejsce, a po przekroczeniu progu od razu skierować się do Smyka. Smyk - cały dla małych! uchodzi za jeden z najlepszych polskich sklepów zabawkowych. Wieloletnia tradycja i chęć bezustannego doskonalenia sprawiły, że dla wielu dzieci Smyk jest absolutnym faworytem. Z całą pewnością poza wybornymi zabawkami dla dzieci o bardzo różnych zainteresowaniach, znajdziemt tutaj również sektor w pełni poświęcony klockom LEGO. Smyk stawia przede wszystkim na najnowsze propozycje. Możemy wbec tego spodziewać się tutaj zestawów, które chwilkę wcześniej miały swoje premiery. 

Sklep LOLEK

Przy ulicy Partyzantów 42 znajduje się sklep LOLEK. Na pierwszy rzut oka nie wygląda zbyt zachęcająco, aczkolwiek jest to miejsce, do którego warto zajrzeć. Asortyment pełen jest mniejszych lub większych drobiazgów dla dzieci w każdym wieku. Znajdziemy tutaj maskotki, gry planszowe, zabawki interaktywne i edukacyjne. Kluczowym elementem wyposażenia będą jednak zestawy klocków i to w bardzo atrakcyjnych cenach. Zdecydowanie nie należy przekreślać tego miejsca, bo można tutaj znaleźć bardzo ciekawe klockowe propozycje. 

Portal dla poszukiwaczy wyjątkowych zestawów LEGO

Poszukiwacze wyjątkowych zestawów klocków LEGO powinni zajrzeć na stroną postawklocka.pl. To największa baza klocków LEGO w Polsce i tym samym miejsce, w którym znacznie łatwiej jest znaleźć trudno dostępne zestawy. To idealne miejsce dla osób, które nie namierzyły upragnionych elementów w sklepach stacjonarnych. Istnieje bowiem bardzo duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy wszystko, czego szukamy na postawklocka.pl. Zaletą platformy jest także fakt, że można tutaj wymienić zbędne klocki na inne, a za dzielenie się opiniami na temat zestawów zgarniamy atrakcyjne nagrody. 

Zamość