Wystawa POWROTY z cyklu archeologia czasu (3) Krystyny Małgorzaty Dołowskiej Prezesa Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców w Zamojskim Domu Kultury.


Autorka zabiera widza w nieznaną podroż w przeszłość. Poszukuje i analizuje efekt przemijania. Pokazuje nam miejsca i przedmioty zapomniane, posiadające jednak w swej strukturze wartości, dające twórcy nie tylko natchnienie, ale lepsze poznanie materii.
Upływ czasu jest w życiu szalenie ważny, ale trzeba umieć się z nim oswoić.
Przeszłość stanowi ogromny bagaż wiedzy i doświadczeń, z których powinniśmy umieć korzystać, dla dobra teraźniejszości i przyszłości. Nie mamy na czas wpływu, więc wykorzystajmy jego upływ jak najlepiej. Czas można symbolicznie zatrzymać w miejscu.


Autorka dokonuje wyboru, szuka ciekawych konstrukcji, fragmentów, nastroju, światocienia.
Jej sposób patrzenia i odczuwania świata jest przemyślany i bardzo osobisty.
Zmusza do refleksji.


Krystyna Małgorzata Dołowska, artysta fotograf (1989)


Absolwentka Wyższego Studium Fotografii w Warszawie i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi (specjalizacja fotografia). Prezes Zarządu i Prezydent Kapituły Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców w Warszawie. Członek założyciel Fundacji ,,Fotografia dla Przyszłości”. Funkcję dyrektora pełniła do 2022 roku.
Jest wykładowcą Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Warszawskiej.
W latach 2000-2011 była dyrektorem Wyższego Studium Fotografii, w latach 2008-2011 kierownikiem Studium Instruktorów Fotografii i Technik Audiowizualnych.
W latach 1996- 2019 organizowała cykliczne plenery i warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych. Od 1992 roku jest jurorem krajowych i międzynarodowych konkursów fotograficznych.
Od 1998 roku prowadzi grupy twórcze, obecnie AFA9.
W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, udziały w wystawach zbiorowych, prelekcje i spotkania autorskie. Brała udział w akcjach fotograficznych m.in.: ,,Jeden dzień Warszawy'' ,,Jeden dzień z życia Warszawy'' ,,Woda w fotografii''. Była organizatorem akcji i wystaw m.in.: Portret z dzieckiem, Galeria Najmłodszych, Portret Rodzinny Warszawiaków, Polacy na frontach II Wojny Światowej. Prowadziła i organizowała wystawy fotograficzne w Galerii Podróżnika, Galerii Zamkniętej, ArtRoom, Galerii F10.
Została uhonorowana wieloma medalami, odznakami i dyplomami za działalność na rzecz fotografii polskiej m.in. Zasłużony działacz kultury, Złoty medal Zasłużony dla fotografii polskiej, Brązowy medal ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis''.


Otwarcie wystawy i spotkanie z autorką 31 maja 2023 roku o godz. 17.00 w Zamojskim Domu Kultury, ul. Partyzantów 13, 22-400 Zamość.

Wystawa czynna do końca czerwca.Wystawa POWROTY .
Wystawa POWROTY .
Wystawa POWROTY .
Wystawa POWROTY .
Wystawa POWROTY .