Zamojski Dom Kultury zaprasza na koncert charytatywny Kapele Serc w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" i Akademii Rozwoju Talentów Violinki.


Koncert odbędzie się 20 maja 2023r. o godz. 17.00 w Zamojskim Domu Kultury.


Wejściówki - cegiełki w wysokości 15 złotych do pobrania w sekretariacie ZDK od 10 maja.
Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację Wiktorii.Kilka słów o Wiktorii:


Wiktoria Hantz urodziła się w czerwcu 2002 roku jako wcześniak.


Przez pierwsze miesiące nic nie wskazywało na jakiekolwiek problemy zdrowotne.
Niestety!!! Okazało się, iż urodziła się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym w postaci diplegii spastycznej.
Od momentu diagnozy Wiktoria jest intensywnie rehabilitowana wszelkimi dostępnymi metodami oraz została przebadana w Instytucie Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Wszystkie zastosowane w leczeniu terapie w bardzo małym zakresie poprawiały stan jej zdrowia. Kilkakrotnie Wiktoria odbyła prywatną rehabilitacja w ośrodkach „Zabajka” czy też w Ośrodku w Rusinowicach z bardzo małym skutkiem.
Dopiero terapia metodą Vojty w Centrum Manus Medica w Warszawie zaczęła przynosić widoczne postępy. To dzięki tej terapii Wiktoria nie siedzi na wózku inwalidzkim tylko porusza się przy pomocy balkonika.
Do dobrego stanu przyczyniły się też: indywidualna rehabilitacja na basenie, hipoterapia, przebyte zabiegi fibrotomii w Krakowie oraz zabieg przycinania ścięgien w Ośrodku w Monachium. Dodatkowo u Wiktorii zdiagnozowano epilepsję, która została zaleczona w prywatnym ośrodku neurologicznym w Czechach.

Obecnie Wiktoria jest pod opieką Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, gdzie intensywna rehabilitacja odbywa się 3 razy w tygodniu. Tak intensywna rehabilitacja generuje olbrzymie koszty, które obejmują: wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, pobyty na konsultacjach lekarskich, dojazdy do Warszawy, Monachium, Cieszyna oraz pobyty w różnych ośrodkach a także zakup niezbędnego zaopatrzenia ortopedycznego.

Wiktoria jest również podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, w której przeprowadzane są zbiórki 1,5 % z podatku dochodowego.

Dla Wiktorii jako pierwszej w Zamościu są również zbierane nakrętki w Akcji „ Nakręć się na pomaganie”, co również pozwala zasilić subkonto fundacji.

Dzięki podjęciu decyzji o takim kierunku i rodzaju intensywnej rehabilitacji a w szczególności decyzja o rehabilitacji metodą Vojty, spowodowała u Wiktorii tak WZGLĘDNIE dobry stan zdrowia, że pozwolił jej uniknąć uczęszczania do szkoły specjalnej i ukończyć Szkołę Podstawową, Gimnazjum oraz Technikum.