W jakiej kuchni warto zamontować okap z półką?

Okapy mogą nie tylko służyć do wyprowadzania zużytego powietrza z kuchni. Mogą one również mieć dodatkowe funkcje, na przykład ułatwiać przechowywanie. Zobacz, w jakiej kuchni sprawdzi się modny teraz okap z półką!

Jak zbudowany jest okap z półką na przyprawy?

Okap z półką jest rodzajem okapu kuchennego, który jednocześnie służy jako okap do oczyszczania albo wyprowadzania zużytego powietrza oraz pozwala na przechowywanie dzięki dodatkowej przestrzeni.

Takie okapy można dzisiaj zakupić w wielu wariantach, dlatego mogą być one również dobrane do wielkości czy stylu aranżacji kuchni.

Popularne są przede wszystkim okapy wyposażone ramy z metalu, które są wykończone półkami wykonanymi z blachy albo z drewna. Również można spotkać się z modelami, które mają szerszą budowę, natomiast poszerzenie służy wtedy jako praktyczna półka.

Wiele modeli tego typu okapów można znaleźć już teraz na stronie okap-wyspowy.pl, gdzie polecane są takie modele.

W jakim wnętrzu sprawdzi się okap kuchenny z półką?

Gdy chodzi o aranżację wnętrz, okap z półką może z powodzeniem sprawdzić się w zróżnicowanych kuchniach.

Najczęściej takie okapy używane są wtedy, gdy kuchenka umieszczana jest na wyspie albo półwyspie kuchennym. Wtedy montowany jest on do sufitu. Również można wykorzystać tego typu okap przy montażu na ścianie.

Takie okapy dobrze nadają się więc do aneksów kuchennych oraz do kuchni zamkniętych, również tych o mniejszych metrażach.

Gdy natomiast chodzi o styl aranżacji kuchni, również mają one szerokie przeznaczenie i dobrze nadają się do wnętrz klasycznych, loftowych, nowoczesnych czy glamour.

Zależnie od aranżacji wnętrza półki przy okapie można uzupełnić wtedy różnymi rodzajami dekoracji i dodatków, które będą pasowały do wybranego stylu. Przykładowo mogą być to ozdobne pojemniki na przyprawy, kwiaty w doniczkach, książki, pojemniki jak misy, wazony.

Okap ścienny oraz okap wyspowy z półką – gdzie kupić?

Tego typu okapy sprzedawane są obecnie przez wiele firm i również można zamawiać je bezpośrednio u ich producentów.

Najlepiej zapoznać się na początku z dostępnymi wariantami okapów w sklepach internetowych, gdzie można porównać je ze sobą, zapoznać się z ich parametrami technicznymi. Warto też sprawdzić dokładne wymiary okapów, aby nie okazało się, że wybrany model będzie zbyt duży albo za mały do danej przestrzeni.

Okap z półką może być więc bardzo dobrym wyborem do wielu przestrzeni – nowoczesnych i klasycznych kuchni, gdzie ważna jest funkcjonalność i estetyka.