Poczucie luksusu na własnym podwórku - baseny podwórkowe

Lato większości ludziom kojarzy się ze wszechobecnym szczęściem. Dzieci kończą rok szkolny i otrzymują upragnione wakacje, duża liczba osób pracujących udaję się na długo wyczekiwany urlop a słońce świeci od wczesnych godzin porannych do później nocy. Urlop to oczywiście cudowna nowina, jednak w jaki sposób go spędzić, aby później nie żałować swoich decyzji. Wakacje za granicą czy nawet nad polskim morzem brzmią obiecująco, jednak te wszystkie kolejki, tłumy i obecny przez całą dobę hałas. Dla niektórych ludzi nie jest to pewnie problem, gdyż ich główny cel wakacyjny to zwiedzić jak najwięcej miejsc i nie spać cały dzień. Zatem co mają zrobić osoby, które poszukują w tym kilkudniowym okresie wypoczynku spokoju, jednak leżenie cały dzień na kanapie to pomysł nie do przyjęcia? Idealnym rozwiązaniem będzie basen ogrodowy. Dlaczego? Upały potrafią mocno zagotować człowiekowi dzień, a basen będzie szybkim miejscem do orzeźwienia. Do tego wystarczy, iż dana osoba wyjdzie sobie na ogródek, aby poleżeć nad wodą, nabierając na siebie trochę promieni słońca. Nie trzeba daleko wyjeżdżać aby poczuć luksus. Zainwestuj w baseny ogrodowe i ciesz się komfortowym chłodem wody na wyciągnięcie ręki.

Jaki basen wybrać do ogrodu?

Basen dmuchany

Basen dmuchany to najlepsze opcja dla każdego, gdyż taki basen jest bardzo mobilny, przez co można postawić go w dowolnym miejscu w ogrodzie, gdyż ich rozmiary są też z reguły niewielkie. Kolejnym atutem jest oczywiście cena, gdyż baseny dmuchane zaczynają się już od kwoty 30 zł, jednakże trzeba zaznaczyć, iż jest to opcja o jak najmniejszej wytrzymałości. Łatwo jest go uszkodzić, co za tym idzie jest to opcja najczęściej jednosezonowa.

Basen rozporowy

Basen rozporowy jest złotym środkiem dla każdego, kto chce osiadać basen o większej wytrzymałości, jednakże aby nie stanowił on ogromnej inwestycji. Jest on zrobiony z lepszej jakości niż basen dmuchany oraz posiada większą objętość i świadczy o tym fakt, iż w takich basenach możemy znaleźć już przyczepione drabinki do ścianek. Jest to z pewnością najlepsza opcja dla każdego, który lubi się tylko popalać nad wodą od czasu.

Basen stelażowy

Baseny stelażowe to największe, najtrwalsze i najdroższe baseny ogrodowe. Ich ceny zaczynają się od około 500 złotych, ale również i można znaleźć modele sięgające kilku tysięcy. Kupując basen stelażowy możemy bez obaw cieszyć się nim przez kilka lat. Większość modeli przeznaczona jest dla dziesięciu lub więcej osób, ale można je również wykorzystać do samodzielnego pływania lub nurkowania. Jest to opcja dla prawdziwych fanów basenowych!

Akcesoria basenowe - co może przydać się podczas letniej zabawy?

Pompka filtrująca - na rynku istnieje szeroki wachlarz pompek filtrujących do basenu, różniące się wkładami, mechanizmem czy mocą. Warto zauważyć przy zakupie na fakt, iż im większy basen tym potrzebniejszy filtr większej mocy. Gdy już ją posiadamy zaleca się jej użycie każdego dnia, na przynajmniej kilka godzin. W szczególności w godzinach porannych(po całej nocy).

Skimmer - jest to rodzaj filtra przeznaczonego do oczyszczania wody i zbierania zanieczyszczeń takich jak liście, gałązki, płatki czy kurz.

Generator ozonu/chloru - jest to dość drogi system, jednakże taki generator zapewni eliminacje bakterii, wirusów i innych szkodliwych związków, zmniejszając użycie produktów czyszczących.

Podgrzewacz basenowy - świetne rozwiązanie dla każdego miłośnika ciepłych kąpieli w basenie podczas chłodniejszych wieczorów. Nawet w okresie letnim warto zainwestować w system grzewczy czy nawet podtrzymanie temperatury, gdyż w basenach temperatura często się wytrąca(szczególnie przez noc).