Policjanci w mieszkaniu, w którym przebywał 51-latek odnaleźli marihuanę. Mężczyzna był też poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa. Po usłyszeniu zarzutu posiadania środków odurzających 51-latek trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższych kilka miesięcy.

Kryminalni z zamojskiej komendy Policji przypuszczali, że mieszkaniec Lublina, który aktualnie przebywa na terenie naszego miasta może posiadać narkotyki. Sprawdzając informację przeszukali zamojskie mieszkanie 51-latka. Ich przypuszczenia potwierdziły się, policjanci w jednym z pomieszczeń odnaleźli susz roślinny, który po zbadaniu okazał się marihuaną.

Odnalezione u 51-latka środki odurzające zostały zabezpieczone i przewiezione do komendy, gdzie trafił również ich właściciel. Wykonując z jego udziałem czynności procesowe policjanci ustali, że 51-latek był poszukiwany przez sąd w Zamościu i Hrubieszowie celem odbycia kar pozbawienia wolności. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi.

Na początku tygodnia 51-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, po tym trafił do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo przeciwko rodzinie oraz oszustwo, w łącznym wymiarze prawie 6 miesięcy.

Przypominany, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło