Policjanci odwiedzili uczniów ze szkoły podstawowej w Nieliszu i Złojcu. Spotkanie było okazją do tego, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w domu oraz podczas zabawy na powietrzu. Dodatkową atrakcją był policyjny pies, który zaprezentował swoje umiejętności. Uczniowie mogli też obejrzeć radiowozy. Dziś dzień Św. Mikołaja, wiec policjanci obowiązkowo przekazali dzieciakom również upominki.

Dzisiaj, w dzień Świętego Mikołaja, do uczniów szkół podstawowych w Złojcu i w Nieliszu przyjechali niecodzienni goście. Odwiedzili ich dzielnicowi z Posterunku Policji w Nieliszu sierżant Joanna Mróz i młodszy aspirant Tomasz Rzeszutko oraz przewodnik psa służbowego młodszy aspirant Artur Lipski wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym.

W czasie spotkania policjanci opowiedzieli uczniom o podstawowych zasadach właściwego zachowania na drodze, przypomnieli również zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy lub chodniku oraz apelowali o to, aby nosili odblaski. Mundurowi mówili także o tym jak bezpiecznie należy zachowywać się w domu oraz poza miejscem zamieszkania.

Jak zawsze największe zainteresowanie dzieci wzbudził policyjny pies Rubin, który z dumą zaprezentował swoje umiejętności, a jego przewodnik opowiedział o specyfice wspólnej ich służby.

Uczniowie bardzo chętnie skorzystali również z możliwości obejrzenia policyjnych radiowozów.

Dzieciaki bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały dużo pytań i wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W związku z tym, iż spotkanie odbyło się w dzień Świętego Mikołaja nie mogło zabraknąć prezentów. Policjanci przekazali dzieciom słodkie upominki i odblaskowe opaski.  

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

  • dzieci w policyjnym radiowozie
  • dzieci oglądające policyjne radiowozy
  • policjanci w mikołajkowych czapkach podczas spotkania z uczniami