Jak dbać o meble ogrodowe z technorattanu

Meble z technorattanu nie tylko dobrze wyglądają w ogrodzie - w końcu mają bardzo nowoczesny design i kolor - ale są też bardzo trwałe. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jak o nie dbać. Dzięki temu przez cały rok będziesz mieć stylowe, wygodne i funkcjonalne meble ogrodowe. Dowiedz się więc, jak dbać o meble ogrodowe i przestrzegaj poniższych zasad.

5 zasad pielęgnacji mebli ogrodowych

Meble ogrodowe wykonane z technorattanu mogą przybierać różne formy. Najczęściej spotykane są jednak fotele, krzesła i sofy. Jest to ważne, ponieważ każdy z tych elementów wymaga takiej samej troski. Dowiedz się, jak to zrobić i ciesz się ich wysoką jakością.

Regularne odkurzanie mebli

Przede wszystkim należy zacząć od regularnego odkurzania. Zapobiegnie to gromadzeniu się większej ilości kurzu w szczelinach, co może być nieestetyczne. Ważne jest również, aby używać miękkiej ściereczki lub bardzo delikatnej szczoteczki. Dzięki temu powierzchnia mebli nie będzie porysowana.

Stosowanie specjalnych preparatów

Obecnie technorattanowe meble ogrodowe są tak popularne, że w sklepach można znaleźć całą gamę preparatów do tego typu wyposażenia ogrodu. Warto korzystać z takich produktów, ponieważ mogą one nie tylko zakonserwować, ale także utrwalić powierzchnię mebli. Należy jednak pamiętać, że nie ma konieczności stosowania takich preparatów, można po prostu użyć płynu do mycia naczyń. Nie należy go jednak stosować bezpośrednio na meble, lecz dodać do wody.

Chusteczki nawilżające

Bardzo ważne jest, aby chronić meble technorattanowe przed wilgocią i deszczem. Jest to również ważne podczas czyszczenia. Dlatego zawsze należy używać wilgotnej szmatki, a następnie wytrzeć meble do sucha. W ten sposób można mieć pewność, że woda nie wpłynie na jakość materiału. Ponadto znacznie wydłuży to okres eksploatacji produktu. Pamiętaj też, że te zasady pielęgnacji są szczególnie ważne jesienią, ponieważ w tym czasie musisz zwrócić jeszcze większą uwagę na suszenie mebli.

Pranie w odpowiedniej temperaturze

Jeśli meble ogrodowe mają tapicerkę, która sprawia, że sofa, fotele lub krzesła są wygodniejsze, należy je regularnie prać. W takim przypadku bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń producenta. Przede wszystkim bardzo ważna jest temperatura wody: zbyt wysoka temperatura może spowodować skurczenie się lub zagniecenie tkaniny. Dlatego najpierw należy zapoznać się z instrukcją, a dopiero potem działać.

Koncentracja na jakości

Zwróć uwagę na to, jak ważna jest jakość Twoich mebli ogrodowych z technorattanu. Dzięki temu będziesz mógł dłużej cieszyć się swoimi nowymi meblami. Pozwoli to również zaoszczędzić pieniądze, ponieważ wystarczy standardowa dostawa. Możesz mieć również pewność, że Twoje meble nie stracą koloru i trwałości. Można go używać w dowolnym momencie bez konieczności malowania lub woskowania.