Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne, Zamojski Dom Kultury, Centrum „Synagoga Fundacji Ochrony” Dziedzictwa Żydowskiego i II Liceum Ogólnokształcące zapraszają na XLI Zamojskie Spotkanie z Fotografią, które tym razem odbędą się w czwartek 26 maja 2022 roku.

W programie:
Spotkanie z Wojciechem Nawrockim
Godzina 10.00 II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu (spotkanie z młodzieżą szkolną) i otwarcie wystawy pt. ANTARKTYKA OBRAZY Z DNA KOŃCA ŚWIATA
Godzina 16.30 Centrum „Synagoga Fundacji Ochrony” Dziedzictwa (ul. Pereca 14): spotkanie z autorem. Pokaz niezwykłych fotografii.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych fotografią, przyrodą, podróżami i chcących spotkać się z autorem.

WOJCIECH NAWROCKI
ur. 26 lipca 1980 roku w Poznaniu.
Z wykształcenia: mgr inż. ochrony środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz inżynier kierunku Międzynarodowy Rozwój i Innowacja Obszarów Wiejskich Uniwersytetu Rolniczego w Dronten w Holandii.
Z zawodu: członek zarządu i współwłaściciel firmy konsultingowej METROPOLIS Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o., świadczącej usługi pozyskiwania dofinansowań dla przedsięwzięć mających na celu ochronę środowiska. Współwłaściciel i zarządzający firmami z grupy kapitałowej METROPOLIS Energia, inwestującej w odnawialne źródła energii.
Z pasji: fotograf, przyrodnik, podróżnik, płetwonurek, publicysta, prelegent.
Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Początkowo podróżował i nurkował dla przygody, a obecnie robi to przede wszystkim dla obrazu. Płetwonurek z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, posiadający na koncie tysiące zanurzeń w akwenach na całym świecie i uprawnienia do głębokiego nurkowania technicznego (TecDeep oraz TecTrimixDiver PADI DSAT). Swoje doświadczenie przyrodnika, podróżnika i płetwonurka łączy i wykorzystuje obecnie w fotografii, którą następnie dzieli się ze światem jako publicysta, autor artykułów oraz prelegent licznych spotkań autorskich i wystąpień na festiwalach fotograficznych i podróżniczych.
Zajmuje się fotografią przyrodniczą i podwodną, uwieczniając na niej przede wszystkim świat dzikich zwierząt, krajobrazy, formy, impresje oraz abstrakcje. Specjalizuje się w niewygodnej i wymagającej fotografii przyrodniczej, realizowanej w trudnych warunkach środowiskowych – na bagnach, mokradłach, rozlewiskach, torfowiskach, w górach oraz pod wodą – w jeziorach i rzekach, morzach i oceanach; w tym wodach o ekstremalnie niskich lub wręcz ujemnych temperaturach, takich jak te, które panują w Antarktyce, gdzie zrealizował swój najnowszy projekt fotograficzny pt.: „Antarktyka. Obrazy z dna końca świata”.
Jego fotografie zdobiły wiele wystaw, w tym wystaw pokonkursowych oraz były publikowane w czasopismach, magazynach, folderach, kalendarzach, materiałach promocyjnych, na portalach internetowych i emitowane na wielkoformatowych telebimach.
Wyróżniony i nagrodzony w kilkudziesięciu konkursach fotograficznych, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych.
Podnosi fotografię przyrody do rangi sztuki, poprzez genialne kompozycje oraz estetyczne i artystyczne kadry, które nie tylko zwracają uwagę na piękno i subtelność otaczającej nas przyrody, ale również na potrzebę jej ochrony.
Media społecznościowe:
https://www.facebook.com/wojciech.nawrocki.photographer
https://www.instagram.com/wojciech_nawrocki_photographer

_dsc1928_wer1_1280px_72dpi_watermark_antarktyka_ramka.jpg
_dsc1987_wer1_1280px_72dpi_watermark_antarktyka_ramka.jpg
_dsc2047_wer1_1280px_72dpi_watermark_antarktyka_ramka.jpg
_dsc2725_wer1_1280px_72dpi_watermark_antarktyka_ramka.jpg
_dsc3364_wer1_1280px_72dpi_watermark_antarktyka_ramka.jpg
_dsc5768_wer1_1280px_72dpi_watermark_antarktyka_ramka.jpg
_dsc6657_wer1_1280px_72dpi_watermark_antarktyka_ramka.jpg
_dsc6967_wer2_1280px_72dpi_watermark_antarktyka_ramka.jpg