15 kwietnia br., w miejscowości Stary Zamość doszło do pożaru budynku mieszkalnego, w którym zginął 85 letni mężczyzna. Zgłoszenie o pożarze domu przekazano tuz po godz. 6 Z uzyskanych informacji wynikało, że wewnątrz budynku znajduje się jego właściciel. Jako pierwsi na miejscu pożaru dojechali strażacy z OSP Stary Zamość i Wierzba, którzy stwierdzili, że jedno pomieszczenie mieszkalne w budynku murowanym jednorodzinnym objęte było pożarem. Rodzina mieszkająca w sąsiedztwie potwierdziła, że wewnątrz obiektu znajduje się właściciel. Strażacy, zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych niezwłocznie oraz osłonie 2 prądów widy podjęli działania ratowniczo gaśnicze. W wyniku działań natrafiono na zwęglone ciało 85 letniego mężczyzny.

Dalsze działania polegały na dogaszeniu pożaru, oddymieniu budynku. Przypuszczamy, że prawdopodobną przyczyną tego tragicznego pożaru było zwarcie czajniku elektrycznym. Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratora. Spaleniu uległo pomieszczenie mieszkalne, wyposażenie domu, okna i drzwi. Straty oszacowano na kwotę 100 tys. zł.

W działaniach trwających niewiele ponad 3,5 godziny wzięło udział st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP oraz 2 zastępy gaśnicze z JRG Zamość oraz zastępy z OSP: Wierzba i Stary Zamość.

Foto: zasoby KM PSP.