W latach 2019 – 2021 Zarząd Dróg Powiatowych w Zamościu, za zgodą Zarządu Powiatu w Zamościu zakupił sprzęt do bieżącego utrzymania dróg Powiatu Zamojskiego

W latach 2019 – 2021 Zarząd Dróg Powiatowych w Zamościu, za zgodą Zarządu Powiatu w Zamościu, zakupił poniżej wymieniony sprzęt do bieżącego utrzymania dróg powiatowych powiatu zamojskiego, których łączna długość wynosi 782 km 961 m oraz chodników o długości 123 km 163 m.

W roku 2019 został zakupiony używany ciągnik rolniczy marki „URSUS” razem z ramieniem wysięgnikowym i kosiarką bijakową. Do kosiarki został dodatkowo zakupiony osprzęt: głowica tnąca do trawy, gilotyna do gałęzi, szczotka do zamiatania.

Sprzęt jest wykorzystywany przy drogach powiatowych do koszenia trawy na poboczach, skarpach, wycinki krzaków. Dodatkowo posiadamy szczotkę do zamiatania, która służy do czyszczenia chodników.

W roku 2020 została zakupiona używana równiarka „New Holland”.

Zakres prac wykonywanych przez równiarkę drogową: ścinka i równanie poboczy, profilowanie dróg gruntowych i utwardzonych, usuwanie namuleń z jezdni, odśnieżanie dróg powiatowych.

Zakupiono również rębak mobilny „Skorpion” do utylizacji wyciętych krzaków, montowany do haka samochodu brygadowego oraz używany mini traktorek ogrodniczy „YANMAR” wraz z osprzętem: pługiem odśnieżnym i kosiarką bijakową.

Przedmiotowy ciągnik rolniczy jest wykorzystywany zarówno do bieżącego utrzymania czyli koszenie trawy na poboczach dróg, przy chodnikach oraz w okresie zimy do odśnieżania chodników.

W roku 2021 został zakupiony używany samochód ciężarowy marki „MAN” - wywrotka 3 osiowa wraz z pługiem i nową piaskarką służący w okresie zimowym do odśnieżania dróg powiatowych, a w okresie letnim do przewozu ziemi z: poboczy, udrożniania rowów oraz namuleń; materiałów sypkich takich jak: piasek, kamień itp.

Ponadto zakupiono używany samochód brygadowy marki „IVECO” wyposażony w skrzynię ładunkową, który służy do utrzymania w czystości pasa drogowego (przewóz narzędzi, maszyn, kołków itp.).

Zakupiono także nową przyczepę do przewozu mini traktorka, co znacznie usprawni przewóz sprzętu na dalsze odległości oraz jego mobilność.

www.facebook.com/powzam

dsc_0155_easy-resizecom1.jpg
dsc_0162_easy-resizecom.jpg
dsc_0163_easy-resizecom1.jpg
dsc_0169_easy-resizecom.jpg
dsc_0170_easy-resizecom.jpg
dsc_0176_easy-resizecom.jpg
dsc_0181_easy-resizecom.jpg
dsc_0185_easy-resizecom.jpg
dsc_0186_easy-resizecom.jpg
dsc_0189_easy-resizecom.jpg
dsc_0202_easy-resizecom.jpg