Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

34-latek mając w organizmie trzy promile alkoholu kierował fordem. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjeżdżając do przydrożnego rowu. Jak się okazało nie posiadał również uprawnień do kierowania. Ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem.

Wczoraj dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Lipsko (gmina Zamość). Policjanci, którzy pracowali na miejscu kolizji wstępnie ustalili, że kierujący fordem jechał od miejscowości Kosobudy w kierunku Żdanowa. Na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze, a następnie doprowadził do przewrócenia pojazdu w przydrożnym rowie. Przyczyną utraty panowania nad pojazdem była prędkość, z jaką poruszał się siedzący za kierownicą forda 34-latek niedostosowana do panujących na drodze warunków oraz stan nietrzeźwości, w jakim się znajdował. Policyjne badanie alkomatem wykazało w organizmie 34-latka 3 promile alkoholu. Okazało się również, że kierujący fordem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.  

Po zdarzeniu 34-latek został przewieziony do szpitala, po badaniach mógł opuścić placówkę służby zdrowia – z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

34-latek z gminy Zwierzyniec ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Uwadze sądu nie umknie również fakt, iż kierował pojazdem nie mając do tego uprawnień oraz to, że swoim postępowaniem stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło