Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Kierujący audi wyjeżdżając z parkingu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w uliczną latarnię. Policjantom tłumaczył, że skręcając chciał przytrzymać spadający z deski rozdzielczej telefon. Do kolizji przyczynił się również brak doświadczenia 19-latka w kierowaniu samochodami. Jak się bowiem okazało uprawnienia zdobył kilka dni wcześniej. O wymiarze kary za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym wobec młodego kierowcy zdecyduje sąd.

Dzisiejszej nocy policjanci z zamojskiego ruchu drogowego patrolując ulicę Sadową zauważyli jak kierujący audi wyjeżdżając z parkingu uderzył w przydrożną latarnię. Następnie kontynuował jazdę zatrzymując się na skrzyżowaniu ulic Sadowej i Dzieci Zamojszczyzny. Policjanci natychmiast podjęli interwencję.

Wyjaśniając okoliczności kolizji wstępnie ustalili, że siedzący za kierownicą audi 19-letni mieszkaniec Łęcznej wyjeżdżając z parkingu zamierzał skręcić w prawo. Wykonując ten manewr stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, przejechał przez chodnik oraz pas zieleni i uderzył w latarnię uliczną oraz baner informacyjny. Po tym jechał dalej ulicą Sadową, aż do pobliskiego skrzyżowania z ulicą Dzieci Zamojszczyzny.

19-latkowi nic się nie stało. Zarówno on jak i 20-letni pasażer nie potrzebowali pomocy medycznej. Kierujący audi był trzeźwy. Utratę panowania nad pojazdem policjantom tłumaczył tym, że w chwili skręcania chciał przytrzymać spadający z deski rozdzielczej pojazdu telefon. Jak się okazało 19-latek nie był doświadczonym kierową – prawo jazdy bowiem otrzymał w miniony piątek. To niewątpliwie miało również wpływ na wykonywane przez niego manewry.

Policjanci za pokwitowaniem zatrzymali 19-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym „świeżo upieczony” kierowca audi odpowie przed sądem. 

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło