Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Jakie elementy warto mieć na stronie www dla firmy?

Nowe strony internetowe pojawiają się w niezliczonej ilości każdego dnia w wirtualnej przestrzeni. Jeśli firma chce zawalczyć o klienta w internecie musi posiadać firmową stronę www – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniej strony internetowej na potrzeby firmy? Ten artykuł postara się przybliżyć odpowiedź na to pytanie.

System zarządzania treścią

Jeszcze wiele lat temu głównym problemem przy posiadaniu strony internetowej było to, że należało posiadać odpowiednie umiejętności, aby móc nią zarządzać, a tym bardziej aby modyfikować stronę www pod własne potrzeby. Dzisiaj rozbudowane systemy CMS, z angielskiego „Content Management System”, czyli systemy zarządzania treścią w znacznym stopniu ułatwiają wiele czynności związanych z samodzielną pracą nad witryną w internecie. Wśród firm, które tworzą strony internetowe oparte na popularnym systemie CMS Joomla warto wyróżnić 48 Media. Od wielu lat ich specjalnością jest tworzenie stron www dla firm, więc można śmiało powiedzieć, że są ekspertami w swoim fachu i właśnie pod tym względem warto sprawdzić ich portfolio oraz ofertę.

Formularz kontaktowy oraz inne elementy interaktywne

Strona www nie musi być jedynie statyczną wizytówką. Warto zwrócić uwagę, aby umożliwiała interakcję – nawet tak prozaiczna sprawa jak formularz kontaktowy, za pośrednictwem którego można wysłać krótką lub rozbudowaną wiadomość do firmy, stanowi idealny przykład tego jak usprawnić kontakt z firmą. Można pójść jeszcze dalej i dołączyć interaktywny czat z obsługą firmy, co z pewnością pozwoli na szybsze załatwianie spraw bez konieczności kontaktu telefonicznego. Elementy takie jak możliwość wystawienia opinii lub oceny, a także skomentowania artykułu na stronie firmowej zwiększają wrażenie, że firma słucha sugestii swoich klientów. Dlatego jeśli zależy nam na tym, aby budować pozytywne wrażenie warto zadbać o tego typu kwestie.

Wyszukiwarka na stronie i czytelne menu

Koniecznie należy zwrócić uwagę na to czy strona internetowa będzie miała proste i przejrzyste menu. Internauta nie może tracić czasu na to, aby zastanawiać się dokąd prowadzą podane linki, a tym bardziej tracić czasu na szukanie użytecznej dla niego informacji. Z pomocą przyjdzie również prosta wyszukiwarka na stronie www za pośrednictwem której będzie można błyskawicznie dotrzeć do konkretnej treści. Należy też pamiętać, aby nawigacja z menu była dostępna również na podstronach serwisu – w łatwy sposób można w ten sposób poruszać się między wieloma sekcjami strony internetowej nie tracąc czasu na powrót na stronę główną.