1,5 promila alkoholu miała w organizmie 51-latka z gminy Zamość, która jadąc Drogą Krajową nr 74 w Zawadzie straciła panowanie nad volkswagenem i wjechała do przydrożnego rowu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

W nocy z piątku na sobotę dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Zwada na Drodze Krajowej nr 74 kierująca samochodem osobowym wjechała do przydrożnego rowu.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 51-letnia mieszkanka gminy Zamość siedząca za kierownicą pojazdu marki Volkswagen nagle straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Na szczęście kierująca ze zdarzenia wyszył bez obrażeń. Po zbadaniu alkomatem wyszedł na jaw powód utraty panowania nad kierownicą, w organizmie 51-latka miała 1,5 promila alkoholu.

 

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, 51-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

D.K-B.