Na krajowej 17-tce w Wólce Panieńskiej 63-letnia kierująca fordem wykonując manewr skrętu w lewo doprowadziła do zderzenia z pojazdem uprzywilejowanym, który w tym czasie wyprzedzał kolumnę pojazdów. Kierująca osobówką została przewieziona do szpitala. Po badaniach okazało się, że nie odniosła poważniejszych obrażeń. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym została ukarana mandatem.

Wczoraj kierowcy podróżujący Drogą Krajową nr 17 w m. Wólka Panieńska napotkali na utrudnienia w ruchu. Powodem było zdarzenie drogowe z udziałem wozu strażackiego oraz samochodu osobowego m. Ford, do którego doszło tam po godzinie 12:30.  Jak ustalili pracujący na miejscu kolizji policjanci od strony Zamościa w kierunku Tomaszowa Lubelskiego z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi poruszał się pojazd straży pożarnej, wóz wyprzedzał kolumnę jadących w tym samym kierunku samochodów, których kierowcy zjechali do prawej krawędzi jezdni. Kiedy kierujący pojazdem uprzywilejowanym rozpoczął wyprzedzanie osobowego forda, wówczas siedząca za jego kierownicą 63-letnia mieszkanka gm. Zamość rozpoczęła manewr skrętu w lewo. Doszło do zderzenia osobówki z wozem strażackim.  Kierująca fordem została przewieziona do szpitala na dalsze badania. Na szczęście jak się okazało w wyniku kolizji poza niegroźnymi potłuczeniami kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

W czasie, gdy na miejscu kolizji pracowały służby ratunkowe droga była zablokowana, a podróżujący kierowani byli na zorganizowane przez policjantów objazdy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierująca fordem została ukarana mandatem.

Policjanci przypominają, że kiedy w lusterku wstecznym zobaczymy oraz usłyszymy jadącą na sygnale karetkę pogotowia, straż pożarną lub policję każdy uczestnik ruchu zobowiązany jest odpowiednio zareagować. Zgodnie z obowiązującymi przepisami uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego. Powinien niezwłocznie usunąć się z drogi takiego pojazdu, a w razie potrzeby nawet zatrzymać się. Należy również mieć na uwadze to, że robiąc przejazd dla pojazdu uprzywilejowanego trzeba czynić to rozsądnie bacznie obserwując zachowanie innych kierowców.
D.K-B.