Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Zamiatarki przemysłowe, szorowarki automatyczne i maszyny jednotarczowe to jedne z wielu urządzeń sprzątających, jakie powinny znaleźć się w każdej firmie, której siedziba jest zlokalizowana w miejscu o dużej powierzchni. Gama produktów tego typu jest na tyle szeroka, że każdy przedsiębiorca bez trudu zdoła znaleźć wśród nich takie rozwiązanie, które najlepiej odpowiada jego indywidualnym potrzebom. Warto pamiętać, że wybierając zamiatarki, należy wziąć pod uwagę szczegóły zamieszczone w jej specyfikacji. Wśród nich najważniejsze są obecne w urządzeniu systemy, a także to, do jakich powierzchni jest ono dedykowane. Istotnym elementem jest również wydajność powierzchniowa zamiatarki, czyli to, ile metrów kwadratowych może zostać przez nią obsłużonych w ciągu jednej godziny. Modele maszyn sprzątających tego typu, które znajdują się w ofercie niemieckiego producenta Hako, dostarczają możliwości efektywnego sprzątania od 2 300 do 4 350 m2/h. Mowa w tym przypadku o zamiatarkach spalinowych lub zasilanych akumulatorem z operatorem prowadzącym.

Zamiatarki przemysłowe — gdzie znajdują zastosowanie?

Bez względu na to, czy planujemy zakup zamiatarki ręcznej, czy spalinowej, należy dokładnie przemyśleć to, czy określone urządzenie sprosta danemu pomieszczeniu. Niektóre modele z serii Sweepmaster są dedykowane do porządkowania powierzchni po zewnętrznej stronie budynku, np. parkingów przylegających do siedziby firmy, a inne powinny być wykorzystywane w zamkniętej przestrzeni. Często jest tak, że takie zamiatarki nie mogą być używane zamiennie, a jeśli nawet, to lepiej sprawdzają się w przeznaczonej dla nich rzeczywistości i efekty ich działań w innej, mogą nie być wystarczająco satysfakcjonujące. Profesjonalne urządzenia sprzątające znajdują największe zastosowanie m.in. w:

  • zakładach produkcyjnych;
  • szeroko pojętych przedsiębiorstwach przemysłowych;
  • placówkach szpitalnych;
  • szkołach;
  • obiektach komercyjnych;
  • przestrzeniach magazynowych;
  • biurowcach.

Zakres działań zamiatarek przemysłowych może również wykraczać poza ściany budynków. Zamiatarki do kostki brukowej i maszyny myjące do chodników coraz częściej znajdują miejsce w magazynach firm sprzątających przestrzenie miejskie. Ciekawostką jest to, że wiele z dostępnych sprzętów okazuje się niezwykle kompleksowych rozwiązaniem. Chodzi o to, że w obrębie jednego produktu, mogą zostać umieszczone funkcję odpowiedzialne np. za zamiatanie, mycie, koszenie i odśnieżanie.

Zamiatarki przemysłowe — na czym polega wyjątkowość tych produktów?

Zamiatarka spalinowa czy zasilana akumulatorem?

Zamiatarki przemysłowe, które zostały wyposażone w silnik benzynowy, zazwyczaj są dedykowane do użytku podczas sprzątania przestrzeni na zewnątrz. Z kolei maszyny zasilane przy pomocy akumulatorów najlepiej sprawdzają się podczas porządkowania pomieszczeń. Te drugie z całą pewnością lepiej wpisują się w panujący dziś trend dbania o środowisko naturalne. Urządzenia działające dzięki obecności baterii stanowią o wiele bardziej ekologiczne rozwiązanie od tych, które podczas pracy emitują spaliny do atmosfery. Nie oznacza to jednak, że zamiatarki z silnikami benzynowymi nie powinny być używane. Przeciwnie, istnieją miejsca, gdzie są one niezawodne i wręcz nie powinny być zastępowane niczym innym, co jest obecnie dostępne na rynku.

Hako to zdecydowany lider, jeśli chodzi o wysoką jakość produkowanych przez nich zamiatarek przemysłowych. Warto pamiętać, że zamiatanie stanowi podstawową czynność podczas każdych porządków. Pomijając ten etap, cały proces sprzątania przestaje mieć jakikolwiek sens. Mycie zakurzonego podłoża skutkuje pojawieniem się mało estetycznych i trudnych do usunięcia smug. To jeden z wielu powodów, dla których zakup urządzeń tego typu wydaje się bardzo dobry rozwiązaniem dla właścicieli dużych przedsiębiorstw. Utrzymanie czystości w miejscu działalności jest najważniejszym punktem zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.