Pomimo apeli o zachowanie trzeźwości za kierownicą w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy nie zważając na bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Zatrzymany do kontroli drogowej 38-letni kierujący mercedesem w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. Ponadto jechał na sądowym zakazie, a jego samochód nie posiadał badań technicznych. Inny kierujący, 24-latek z gm. Zamość kierował fordem mając w organizmie ponad promil alkoholu.

Wczoraj policjanci z ruchu drogowego patrolując drogi powiatu zamojskiego w m. Wolica Brzozowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Kiedy rozpoczęli czynności z wnętrza pojazdu wyczuli silną woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 38-latek z gm. Łabunie, który siedział za kierownicą kontrolowanego pojazdu w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. W czasie dalszej kontroli wyszły na jaw kolejne przewinienia 38-latka. Posiada czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a mercedes, którym się poruszał nie miał badań technicznych. 38-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu.

Również wczoraj w m. Sitaniec policjanci z wydziału patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m. Ford. Powodem był styl jazdy kierowcy, który wzbudził podejrzenia mundurowych. Nie pomyli się siedzący za kierownica 24-latek z gm. Zamość był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo wytłumaczy się przed sądem.

Zgodnie z przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych zagrożone jest pozbawieniem wolności nawet do 5 lat.

Policjanci z zamojskiej komendy ponawiają apel o zachowanie trzeźwości za kierownicą. Nietrzeźwy kierowca popełnia przestępstwo, za co może stracić uprawnienia do kierowania i trafić do zakładu karnego. Jednak jego nieodpowiedzialność może mieć również inne skutki. Pijany kierowca to potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przez jego zachowanie ktoś może stracić zdrowie, a nawet życie.
D.K-B.