Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Zamość

Zamojscy policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiejszej nocy w Sitańcu na DK-17. W wyniku zderzenia osobowego suzuki z samochodem ciężarowym m. Renault zginął 48-letni kierowca suzuki.

   Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy kilka minut po godzinie 3.00 na drodze krajowej nr 17 w m. Sitaniec. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym m. Suzuki, 48-letni mieszkaniec gminy Zamość, jadąc w stronę Lublina otarł się o nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd ciężarowy m. Renault, którym kierował 30-latek z powiatu lubelskiego, a następnie uderzył w kolejny samochód ciężarowy również marki Renault, kierowany przez 25-latek z Zamościa. Oba samochody ciężarowe poruszały się w kierunku Zamościa.

    Do zderzenia doszło prawdopodobnie chwilę po tym, jak kierujący suzuki wykonywał manewr wyprzedzania innego pojazdu ciężarowego. Kierowca suzuki, 48-latek z gminy Zamość poniósł śmierć na miejscu.

   Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że obaj kierowcy samochodów ciężarowych byli trzeźwi, jednak wstępne badanie narkotesterem wskazało w organizmie 25-letniego kierowcy ciężarówki – tej w którą uderzyło suzuki, obecność substancji odurzających. W celu weryfikacji badania od mężczyzny pobrano krew do analizy. W czasie gdy na miejscu wypadku pracowały służby droga była zablokowana, a podróżujący kierowani byli na zorganizowane objazdy. Zamojscy śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i szczegółowy przebieg  tego tragicznego wypadku.

   Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.
D.K-B.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.