Policyjni instruktorzy w Zamościu - uczniowie ćwiczyli chwyty i kontrole

FOT. KMP w Zamościu
Uczniowie klasy mundurowej ćwiczyli chwyty obezwładniające, dźwignie transportowe i techniki samoobrony pod okiem instruktorów z Policji. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Zamościu i miały charakter praktyczny.
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu, od początku roku szkolnego 2025/2026 kształcący się w klasie o profilu mundurowym, wzięli udział w praktycznych zajęciach z taktyki i technik interwencji. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Zamościu:
“Policjanci przeprowadzili w szkole zajęcia z taktyki i technik interwenci. Pod czujnym okiem instruktorów uczniowie klasy o profilu mundurowym Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Zamościu ćwiczyli chwyty obezwładniające, dźwignie transportowe oraz techniki samoobrony przed atakiem.”
Instruktorami byli młodszy aspirant Paweł Bajwoluk i sierżant sztabowy Rajmund Tkacz - policyjni instruktorzy taktyki i technik interwencji. Podczas zajęć młodzież poznawała praktyczne aspekty służby: sposoby obezwładniania osób, prowadzenia interwencji, procedury legitymowania, przeszukiwania osób i przedmiotów, kontrolę pojazdów oraz bezpieczne poruszanie się w terenie.
Uczniowie ćwiczyli stosowanie chwytów i dźwigni oraz techniki samoobrony z dużym zaangażowaniem, pod nadzorem instruktorów. Zajęcia miały charakter praktyczny i edukacyjny - młodzież miała też okazję zapoznać się z organizacją i funkcjonowaniem służb policyjnych oraz zasadami musztry i historią formacji.
Trudno przejść obojętnie wobec skali zajęć - wyszkolenie praktyczne w tak młodym wieku budzi skrajne reakcje, od pochwał za przygotowanie do służby po obawy o odpowiedzialność za stosowanie technik.
W informacji końcowej widnieje podpis podkomisarz Dorota Krukowska - Bubiło.
na podstawie: Policja Zamość.
Autor: krystian
