Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Tenisie w Zamościu: Start 1 lipca 2024
W dniach 1-7 lipca 2024 roku Zamość stanie się areną zmagań młodych tenisistów z całej Polski. XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w tenisie przyciągnie do naszego miasta 100 zawodników z 14 województw, co czyni to wydarzenie jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń roku.

Przygotowania i eliminacje singlowe

Rozpoczęcie olimpiady zaplanowano na 1 lipca, kiedy to odbędą się eliminacje singla dziewcząt i chłopców. Uczestnicy będą walczyć o miejsce w głównym turnieju, który rozpocznie się dzień później. Korty tenisowe Klubu Tenisowego „Return” przy ul. Studziennej 2 będą gościć młodych sportowców, którzy przyjadą do Zamościa z różnych zakątków Polski.

Uroczyste otwarcie i mecze turniejowe

Oficjalne otwarcie zawodów odbędzie się 2 lipca o godzinie 9:00. Uroczystość odbędzie się na kortach przy ul. Studziennej 2 i będzie to doskonała okazja, aby mieszkańcy Zamościa mogli z bliska podziwiać młode talenty tenisowe. Mecze turniejowe będą rozgrywane od 2 do 7 lipca, a kibice będą mieli szansę zobaczyć zmagania najlepszych młodych tenisistów w kraju.

Finały i dekoracje zwycięzców

Najbardziej emocjonujące momenty zawodów zaplanowane są na 6 i 7 lipca. 6 lipca, po zakończeniu gier, około godziny 18:00 odbędzie się dekoracja zwycięzców gier podwójnych, gry mieszanej oraz półfinalistów gier pojedynczych. Następnego dnia, 7 lipca, po zakończeniu ostatnich meczów, około godziny 12:00, zostaną uhonorowani zwycięzcy gier pojedynczych. To będzie kulminacyjny moment całej olimpiady, na który czekają zarówno zawodnicy, jak i kibice.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym. To doskonała okazja, aby wspierać młode talenty i cieszyć się sportowymi emocjami na najwyższym poziomie.


Na podstawie: UM Zamość