Międzyszkolny Konkurs Matematyczny: Zmagania Kubusia Puchatka w SP nr 7 w Zamościu
W minioną sobotę, 27 maja, Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu zamieniła się w arenę matematycznych wyzwań podczas XV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”. Wydarzenie zgromadziło uczniów z sześciu lokalnych szkół, którzy rywalizowali o tytuł najlepszych matematyków wśród drugoklasistów.
  1. 27 maja odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny.
  2. Konkurs miał na celu utrwalenie działań matematycznych i logicznego myślenia.
  3. Wydarzenie wspierali Prezydent Miasta Zamość oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta.
  4. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody i dyplomy.

XV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka” odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 w Zamościu i przyciągnął drużyny z sześciu szkół podstawowych: nr 2, 3, 4, 6, 9 i 10. Zmagania te były znakomitą okazją do integracji szkół oraz doskonalenia umiejętności matematycznych wśród najmłodszych uczniów.

Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością matematyki, ale także logicznym myśleniem, kreatywnością i intuicją. „Liczbowe zmagania” miały na celu utrwalenie podstawowych działań matematycznych i pojęć, a także rozwijanie zdolności analitycznych u dzieci.

Na wydarzeniu obecni byli Prezydent Miasta Zamość, pan Rafał Zwolak, oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych, pan Tomasz Kossowski. Pan Prezydent rozmawiał z młodymi uczestnikami o ich zainteresowaniach i ulubionych przedmiotach szkolnych. Wiele dzieci wyraziło swoją pasję do matematyki, co spotkało się z uznaniem władz miasta.

Tegoroczny konkurs zakończył się triumfem Szkoły Podstawowej nr 4, która zdobyła pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 6, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 7. Pozostałe drużyny zajęły ex aequo czwarte miejsce.

Dyrektor szkoły, pani Alicja Dubel, wraz z Prezydentem Miasta Zamość, pogratulowali wszystkim uczestnikom, wręczając nagrody i dyplomy. Wydarzenie było nie tylko okazją do rywalizacji, ale także do wspólnej zabawy i nauki, co z pewnością wpłynie pozytywnie na rozwój matematycznych talentów wśród młodych uczniów.


Opierając się na: Urząd Miasta w Zamościu